Volejbalistky v semifinále vyzvú VKP Bratislava, v sobotu hrajú doma

Semifinálová séria sa hrá na tri víťazné zápasy.

Víťazná radosť Trnavčaniek v Prešove: Foto: Doriss Photo

V semifinále Niké extraligy žien vyzvú volejbalistky Hit UCM Trnava družstvo VKP Bratislava. Séria sa hrá na tri víťazné zápasy, prvý je na programe už v stredu 29. marca od 20:00 v bratislavskom Dome športu.

V druhom stretnutí sa predstavia zverenkyne hlavného trénera Rastislava Filípka v domácej Mestskej športovej hale v Trnave v sobotu 1. apríla o 19:00.

Druhú semifinálovú dvojicu tvoria VK Slávia EU Bratislava a VK Nové Mesto nad Váhom, ktoré prekvapujúco v dvoch zápasoch a bez straty setu zdolalo Volley Project UKF NItru.

Hit UCM Trnava si vybojovalo postup do semifinále víťazstvom nad VK Prešov. V štvrťfinále hranom na dva víťazné zápasy potvrdili trnavské Hitky skvelé sezónne výsledky a domácu výhru 3:1 spečatili na súperovej palubovke víťazstvom 3:0.

V úvode druhého semifinálového zápasu sa kvalitným servisom dostali Hitky k vedeniu 11:3. Toto vedenie ďalej kontrolovali do stavu 21:12 v ich prospech. Zdalo sa, že už nedôjde k zdramatizovaniu, ale Prešovčanky sa dokázali dotiahnuť na stav 19:22.

Hitky však žiadne prekvapenie nedopustili a získali tri body po sebe, čo im prinieslo víťazstvo v prvom sete 25:19.

Prvá polovica druhého setu bola vyrovnanejšia. Žiaden z tímov nedosiahol výraznejší náskok až do stavu 14:12, kedy Hitky uhrali sériu ôsmich bodov a dostali sa do vedenia 22:12.

To bolo pre získanie druhého setu rozhodujúce a tento set vyhrali v pomere 25:14.

Trnavčanky dominovali aj počas tretieho setu a domácim nedovolili dostať sa do zápasu a vynútiť si ďalší set. Vyhrali presvedčivo 25:16 a tešili sa z historického postupu do bojov o medaily.

Výborný zápas odohrali krajné hráčky Rosinská, Konárová a Povrazníková. Prvá z menovaných aj v play-off vedie tabuľku najviac bodujúcej hráčky.

Oporou sa postupne stáva aj blokárka Kotuličová, ktorá vedie individuálnu štatistiku v dosiahnutých blokoch. V závere zápasu sa na ihrisko dostali aj mladé trnavské talenty Ritterová, Ondrejková, Chovanová i Jánošíková.

Po siedmich extraligových sezónach sa teda predstavia hráčky Hit UCM Trnava premiérovo v ligovom semifinále.

O možnosť popasovať sa o zisk majstrovského titulu zabojuje Hit UCM Trnava proti družstvu VKP Bratislava, ktoré postúpilo do semifinále po dvoch víťazstvách nad VK Pirane Brusno (3:0, 3:0).

VK PREŠOV - HIT UCM TRNAVA 0:3 (-19, -14, -16)

konečný stav série 0:2 na zápasy
Rozhodovali: Andrejčák a Niklová, 134 divákov.
VK: Gécziová 0, Pisarčíková 4, Lukáčová 1, Paulínyová 9, L. Grocká 3, Schniererová 5, liberka Štefaníková (Šromovská 1, I. Grocká 0, V. Novotná 0). Tréner: M. Sopko st.
HIT UCM: Sivičeková 1, Rosinská 5, Límová 2, Povrazníková 8, Konárová 7, Kotuličová 6, liberky Poláčková a Pagáčová (Chovanová 0, Jánošíková 0, Ritterová 0). Tréner: R. Filípek.
Hráčky zápasu: Petra Štefaníková (VK Prešov) – Roberta Kotuličová (Hit UCM Trnava)