NÁZORY: Nech má finále štábnu kultúru!

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu sa v najnovšom komuniké venuje hlavne udalostiam z ligového zápasu Dunajská Streda – Slovan Bratislava 2:3, nechýba však ani návrat k finále Slovenského pohára medzi Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava, v ktorom andeli vyhrali 3:1 a druhý rok po sebe získali trofej.

Pamätné momenty po finále pohára, spartakovci takto zdvihli trofej nad hlavy. Foto: Juraj Cisár

Na záver stanoviska sa DK SFZ vracia k dianiu cez polčasovú prestávku v útrobách Štadióna Antona Malatinského, keď prišlo ku konfliktu medzi zástupcami klubov (viď nižšie uvedené tresty pre asistenta trénera Mariána Hodulíka a vtedy nehrajúceho Vladimíra Weissa mladšieho).

Do kabíny rozhodcov zároveň vstúpil viceprezident Slovana Ivan Kmotrík mladší. Predseda komisie rozhodcov Marián Ružbarský to v rozhovore pre futbalnet komental takto:

„Ak niekto neoprávnene vkročí do kabíny rozhodcov, tak je to v prvom rade chyba usporiadateľskej služby. Viem, že boli také prípady. Stalo sa to aj počas finále Slovenského pohára. Rozhodca riešil problém, keď sa asistent trénera Trnavy správal hrubo. Do kabíny si zavolal trénerov Michala Gašparíka aj Vladimíra Weissa. Boli otvorené dvere, Ivan Kmotrík šiel medzitým okolo. Vstúpil a vypočul si. Myslím si, že ani nereagoval.“

DK SFZ v komuniké píše: „Okrem toho DK SFZ uložila disciplinárne sankcie aj za previnenia, ktoré sa vyskytli pri vzájomnom incidente počas polčasovej prestávky finálového stretnutia Slovnaft Cupu. Naopak, po dôslednom vyhodnotení všetkých skutočností, ako aj na základe stanoviska hlavného rozhodcu daného stretnutia, DK SFZ nezistila, že by prítomnosťou zástupcov futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava v kabíne rozhodcov, došlo k porušeniu predpisov SFZ.“

Ozaj výborné! Už tomu chýba iba dovetok, že DK SFZ dôrazne žiada rozhodcov, aby si nabudúce pre prípad podobnej návštevy pripravili pre ctených návštevníkov z radov funkcionárov polčasové pohostenie v podobe kávy, chlebíčkov, koláčikov, prípadne aspoň orieškov.

Nech už to má aspoň nejakú štábnu kultúru, no nie?!

Dodatočné tresty, ktoré udelila disciplinárka za pohár

Citujeme z úradnej správy SFZ:

U1429: Marian Hodulík (1111682 / FC Spartak Trnava / Slovnaft Cup / AT1). Berie na vedomie písomné stanovisko menovaného a na základe U1357, za hrubé nešportové prejavy (opakované hrubé urážky delegovaných osôb a súpera s použitím vulgarizmov) v polčasovej prestávke finále Slovnaft Cupu FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava, podľa čl. 47/1b a čl. 48/1c DP ukladá DS – pozastavenie akejkoľvek funkcie na 3 týždne, podľa čl. 47/2b, čl. 48/2b a čl. 36/1d DP, od 2.5.2023. Zároveň ruší ochranné opatrenie, uložené na základe U1357.

U1430: Vladimír Weiss (1184657 / ŠK Slovan Bratislava / Slovnaft Cup). Na základe Správy delegáta zo stretnutia a priloženej videodokumentácie, za hrubé nešportové prejavy (hodenie plastovej fľaše smerom k AT v útrobách štadióna) počas polčasovej prestávky stretnutia finále Slovnaft Cupu FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava, podľa čl. 47/1a DP ukladá DS – finančnú pokutu 2 000 eur, podľa čl. 47/2a a čl. 12/2 DP.