Spartak vyhral v Podbrezovej, zaistil si konečné tretie miesto v tabuľke

Útočník Spartaka Taiwo strelil dva góly, na konte ich má v tejto sezóne už jedenásť a to na jeseň nehrával na hrote, ale väčšinou z krídla.

Taiwo streli v zápase dva góly a vybojoval penaltu. Na fotografii v súboji s domácim stopérom Bakaľom. Foto: Lukáš Grinaj

Trénerovi Spartaka Michalovi Gašparíkovi vypadol pre chorobu zo zostavy Savvidis, k dispozícii neboli ani dlhšie zranení resp. nedoliečení Mikovič, Bolaji a Čurma.

Spartak sa dobre pripravil na hru Podbrezovej, jej typické otváranie útoku a nepúšťal súpera do náporu. Naopak, veľmi dobre využíval okná v súperovej defenzíve a mohol vyhrať aj výrazne vyššim rozdielom ako sa mu to napokon podarilo.

V 12. minúte mala Trnava sa po dlhom nákope a zaváhaní stopéra Bartoša dostal do úniku Daniel, neulakomil sa na strelu, posunul do tandemu na Taiwa, no skákajúcu loptu nedokázal útočník andelov usmerniť do siete.

Krátko unikal Taiwo, namiesto zakončenia ale volil prihrávku a tú defenzíva domácich zachytila.

Potom zvonilo trnavské brvno, nie preto že by Blahút trafil excelentne, ale z dôvodu, že Taiwo loptu v šestnástke nešťastne tečoval.

V 20. minúte zachytil Taiwo nevydarenú spätnú prihrávku Kováčika, Nigérijčan išiel sám na Ludhu, ktorý ho fauloval, rozhodca Ruc nariadil penaltu, z ktorej Twardzik bezpečne poslal andelov do vedenia.

Twardzik premieňa pokutový kop. Foto: Lukáš Grinaj

Domáci mohli odpovedať po kombinačnej akcii, zakončili ju ostrou i nepresnou ranou Bartoša.

Spartakovci mohli zvýšiť vedenie, no po centri Koštrnu z pravej strany zakončoval Taiwo na prvej žrdi tesne nad.

V 40. minúte Ludha neudržal center do šestnástky, Taiwo pohotovo poslal loptu do siete, rozhodca však posúdil brankárov kontakt so Štetinom nesprávne ako faul trnavského hráča a gól pri neprítomnosti VAR-u neuznal.

Obraz hry sa zásadne nezmenil ani po zmene strán. Loptu síce na kopačkách opticky držala viac Podbrezová, nebezpečnejší však bol Spartak.

V 65. minúte Taiwo vyhral súboj na rohu šestnástky, v pokutovom území obišiel Bartoša a v zakončení ukázal inštinkt kanoniera, keď mu síce nabiehal Štefánik s Danielom, avšak volil umiestnenú strelu na zadnú žrď a zvýšil trnavské vedenie na rozdiel dvoch gólov.

Zanedlho mohol dať poistku na trnavské víťazstvo Ofori, pri pokutovom území sa presadil cez Grešáka, následne prešiel popri čiare až do päťky, ale namiesto prihrávky chcel zakončiť a neuspel.

Domáci odpovedali ranou Ďatka, Vantruba vyrazil na roh.

Ďalší gól Trnavy mohol pridať Taiwo, keď sa obtočil v šestnástky, Ludha však stihol nohou vyraziť.

V 76. minúte už ale podbrezovský brankár nemal nárok, keď Daniel z ľavej strany poslal ideálnu prihrávku na päťku pre Taiwa a ten tiesnený obrancom upratal loptu za Ludhov chrbát. Išlo už o jedenásty gól útočníka Spartaka v sezóne.

Góly mohli pridať ešte Paur či Oseni, ich jedovky však v sieti neskončili, na opačnej strane nepustil Vantruba za chrbát ranu Sangareho.

Spartak vyhral v Podbrezovej 3:0 a pred posledným kolom má istotu, že skončí na treťom mieste v tabuľke.