Čo darovať županovi?

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 27.9.2023
https://www.trnavskyhlas.sk/c/3696-co-darovat-zupanovi/co-darovat-zupanovi/

Nášmu županovi sa žije. Nemá narodeniny, ani meniny, a napriek tomu dostáva dary. I keď, darcovia sa nie vždy trafia do jeho vkusu.

Tri roky dozadu vyfasoval kytičku od mladého výtvarníka. Kameň úrazu bol zrejme v tom, že dar nebol určený jemu, ale Vladimírovi Beskidovi, vtedy ešte riaditeľovi Koniarkovej galérie. Župan Mikuš mu ju mal len odovzdať a oceniť tak jeho prácu, podobne ako ocenil ostatné osobnosti. No koho by to neurazilo? Keby dal ten opovážlivec kyticu aj jemu, určite by ho nenechal vyviesť von.
Podobná situácia sa zopakovala minulý týždeň. Iný mladý muž zašiel ešte ďalej a najvyššiemu mužovi kraja venoval smútočný veniec. Teda skôr venček. Ledva ho bolo vidieť, taký bol malý. Ani sa nečudujem, že také lacné nič si predseda neprevzal. Namiesto toho votrelca vyviedli von z galérie. Lepšie povedané vyniesli. S útlym mužom si takmer dvojmetrový asistent hravo poradil. Pán Štaffa sa zachoval ako pravý hrdina a oddaný poddaný. Rozhodne by mal byť na ďalšom zozname ocenených osobností! A tiež by mali uvažovať o zvýšení jeho platu. Veď byť riaditeľom odboru, kurátorom, podpredsedom politickej strany Nová demokracia a najnovšie aj vyhadzovačom v jednom nie je len tak.
Som zvedavá, čo sa pokúsia darovať županovi najbližšie. Možno z toho vznikne nová adrenalínová aktivita, ktorá sa bude dať kúpiť ako zážitkový darček. V cene bude nejaký nevhodný dar a zoznam podujatí, na ktorých bude predseda rečniť. Potom už bude stačiť len vystúpiť, podísť k nemu a čakať, čo sa bude diať...
 

Katarína Rosinová | 13.10.2011 | Za dverami | https://www.trnavskyhlas.sk