VIDEO: Trnava prehrala s Nitrou, Wieda sa lúčil

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 5.10.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/3745-video-trnava-prehrala-s-nitrou-wieda-sa-lucil/video-trnava-prehrala-s-nitrou-wieda-sa-lucil/

Liga v americkom futbale ešte pred svojim finišom pozná majstra. Podľa očakávaní čaká korunovácia na favorizovaný tím Bratislava Monarchs. Hráči Trnava Bulldogs mohli útočiť na medailové pozície, cestu za dobrým umiestnením si však skomplikovali.

Trnavčanom to proti Nitre na domácej pôde nevyšlo. Foto: Michal Hlavatovič

 

V odvetnom zápase s Nitrou Knights prehrali na ihrisku v Modranke 14:26. Duel mali pritom Trnavčania pomerne dobre rozbehnutý. Hostia síce viedli, žlto-modrým sa však podaril unikátny brejk, keď vyrazenú loptu pri bránení koncovej zóny zachytil Martin Krištof (v tíme hosťuje zo Žiliny) a po šprinte cez celé ihrisko položil touchdown. Vzápätí pridali Bulldogs ďalšie body po spolupráci Katuninca s Urbanom.

Potom však Nitra preradila na vyšší prevodový stupeň, skórovala útokom cez stred trnavskej obrany a hoci Klokner ešte korigoval, na výsledku v prospech Nitry sa už nič nezmenilo.

Za Trnavu nastúpil aj nadhadzovač bejzbalistov Angels Trnava Mike Wieda, ktorý si zaspomínal na študentské časy v USA, kde hrával aj americký futbal. Bola to zároveň jeho rozlúčka so slovenským športom. V utorok ráno odlieta domov do vlasti. „Kluby amerického futbalu na Slovensku dosahujú celkom solídnu úroveň, myslím, že sa dajú porovnať so stredoškolskými tímami u nás doma, horšie by to už bolo v porovnaní s vysokoškolákmi. Chlapci hre rozumejú, majú pre ňu vášeň a držím im palce pri ďalšom rozvoji futbalu na Slovensku,“ uviedol Mike Wieda.

V záverečnom kole privítajú Bulldogs na domácej pôde bratislavský Monarchs. Stretnutie sa začína na ihrisku v Modranke v sobotu 22. októbra o 14. h.

Ján Král | 17.10.2011 | Americký futbal | https://www.trnavskyhlas.sk