Spartakovci v závere jesene prišli k dvom zraneniam

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 29.9.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/4576-spartakovci-v-zavere-jesene-prisli-k-dvom-zraneniam/spartakovci-v-zavere-jesene-prisli-k-dvom-zraneniam/

Slovenská liga v sedmičkovom ragby zavrela pre tento rok svoje brány. Trnavský klub RC Spartak Trnava prezimuje na štvrtej priečke. Môže za to z trnavského pohľadu nevydarené druhé kolo, ktoré sa prednedávnom uskutočnilo v Čuňove.

Tvrdé súboje znamenali pre dvoch hráčov Trnavy stop pre zranenie. Foto: shutterstock.com

 

Spartak vycestoval na turnaj iba s ôsmymi hráčmi. Prvý zápas s bratislavským Slovanom ešte zvládli so cťou. Trnavčania prehrali s favoritom 7:22. V ďalšom dueli rozdrvili Cassoviu Košice 22:0, no v treťom podľahli RK Bratislava 0:41. Zároveň prišli o Františka Čapkoviča, ktorý musel pre zranenie odstúpiť. Červeno-čierni napriek tomu ešte zvládli duel s Bardejovom (41:5). Zo zdravotných dôvodov však deň skončil aj pre Minárika, a tak Trnavčania dohrávali v ešte väčšom oslabení. Na záver prišla prehra s Ravens Košice 3:29, ktorá znamenala zosun Spartaka v tabuľke na štvrtú priečku práve za súpera z východu republiky. Prvé miesto patrí Slovanu, ktorý má rovnaký počet bodov ako RK Bratislava.
 

Ján Král | 10.12.2011 | Ragby | https://www.trnavskyhlas.sk