MÓDNA POLÍCIA: Pane, čo nesiete v tej taške?

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 5.10.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/5081-modna-policia-pane-co-nesiete-v-tej-taske/modna-policia-pane-co-nesiete-v-tej-taske/

Odjakživa nám vštepovali, že návšteva kostola je slávnostná udalosť, na ktorú sa nehodí ísť v teniskách a rifliach. Nie každý to však dodržiava. Najmä v lete si zvykli mladí chodievať na bohoslužby oblečení priam nemravne – dievčatá v krátkych šatách na ramienka a chlapci v šortkách. V zime odhaľovanie nehrozí, zato roztrhané džínsy či vyšmatlané bagandže áno. Ako sa s tým popasovali Chtelničania? Posvietili sme si na nich na jednej z omší počas sviatkov. Návštevníkov obecného bohostánku sme si odchytili pri krásnom betleheme. Prečítajte si hodnotenie znalca, majiteľa modelingovej agentúry Flash, Mikuláša Santnera.

Darinka a Milan

Darinka vie, čo sa patrí. Dokazujú to pekný, elegantný kabátik a čierne čižmičky. Na kostolnú omšu je vhodne oblečená. Pán Milan je oblečený fajn, keby si dal čierne nohavice, tak úplne super.

 


Ivana a Ľubomír
Ivana vďaka tomu, že sa obliekla do čierneho, pôsobí elegantne. Škoda, že si Ľubomír nezvolil namiesto zelenej bundy čiernu, alebo kabát.

 


Marcela
Tak toto sa mi vôbec nepáči. Je to nevhodné oblečenie nielen do kostola, ale kamkoľvek.

 


Radka
Aj napriek rifliam si myslím, že Radka sa obliekla úplne vhodne. Je to všetko aj pekne farebne zladené.

 


Viliam
Tak teraz neviem, či pán Viliam išiel do kostola, alebo na nákupy. Nuž vidno, že je to stará škola, ktorá sa bez veľkej nákupnej tašky alebo igelitky nepohne nikam. Možno niesol mirhu, kadidlo a zlato, preto potreboval tašku, alebo si z kostola nesie omšové víno. :)

 


Zdenka a Rozália
Vidno, že obe panie sa snažili obliecť elegantne. U pani Rozálie je však na kope veľa vzorov a ešte viac farieb. Pokiaľ idú z polnočnej omše, kabelky im poslúžia v prípade nutnej sebaobrany. :)

 

Katarína Rosinová | 15.1.2012 | Módna polícia | https://www.trnavskyhlas.sk