Americkí futbalisti Bulldogs Trnava vypotia v príprave hektolitre

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 5.10.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/5685-americki-futbalisti-bulldogs-trnava-vypotia-v-priprave-hektolitre/americki-futbalisti-bulldogs-trnava-vypotia-v-priprave-hektolitre/

Po tréningu žmýchajú tričká od potu. Americkí futbalisti Bulldogs Trnava sú v ostrej zimnej príprave. Pravidelný dvojhodinový náročný dril dá zabrať aj takým borcom, ako sú títo tvrdí chlapi.

 

Bulldogs okrem fyzického drilu nacvičujú aj ofenzívne prihrávky. Foto: Michal Hlavatovič


Na novú sezónu sedmičkovej ligy, ktorá odštartuje v druhej polovici apríla sa pripravujú v športovej hale v Modranke. „Zameriavame sa na naberanie kondície. V posilňovni zvyšujeme objem svalstva. Robíme cvičenia na rozvoj rýchlosti, dynamiky a koordinácie tela,“ vraví jeden zo služobne najstarších hráčov tímu Miroslav Miklošovič.


„Chceme dostať do chalanov aj futbalovú zručnosť. Na technickú a taktickú prípravu sa sústredíme naplno asi o mesiac. Vtedy preberieme herné signály a doladíme formu na ligu. Zatiaľ sa v telocvični venujeme aspoň zdokonaľovaniu sa v chytaní lôpt a osobnom bránení,“ pridal postreh z prípravy hrajúci predseda klubu Radovan Urban.


Hráči sa schádzajú v Modranke dvakrát týždenne - v stredu o 19.00 a v nedeľu o 11.00. „Radi prijmeme nových hráčov z Trnavy a okolia. Na skusy prišlo desať chalanov z Trenčína, kde na zatiaľ nedokážu postaviť nový mančaft. Veríme, že v tíme zostanú,“ poznamenal Miklošovič.


Niektorí jednotlivci z Bulldogs na jeseň zbierali cenné skúsenosti na hosťovaní v poľskom tíme Ruda Slaska Warriors. „Dostali sme informáciu, že sa zlúčili so Silesia Miners. Vytvorili jeden silný celok a fungujú pod hlavičkou tamojšej univerzity ako Silesia Rebels,“ vysvetľuje Urban.


„V tíme majú momentálne 75 hráčov, čo je na americký futbal neskutočná paráda. Naša ďalšia spolupráca je otázna. Hoci ich je veľa, načrtli interes o niektorých našich hráčov. Vyzerá to však zatiaľ tak, že túto spoluprácu na jar asi, žiaľ, nezrealizujeme.“

Ján Král | 26.2.2012 | Americký futbal | https://www.trnavskyhlas.sk