Plavci v sebe vodné živly nezaprú

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 27.6.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/5927-plavci-v-sebe-vodne-zivly-nezapru/plavci-v-sebe-vodne-zivly-nezapru/

Hlavnou, a to nielen domácou hviezdou 38. ročníka Veľkej ceny Trnavy bol plavec STU Juraj Klátik.

Juraj Klátik potvrdil, že reprezentantom nie je náhodou. Foto: Ivan Kopčáni

V silnej konkurencii zvíťazil v disciplíne 200 metrov prsia. Druhé miesto si vyplával na 200 metrov polohové preteky a tretí bol na 50 a 200 metrov voľný spôsob.


Celkovo sa v Trnave predstavilo viac ako 360 plavcov zo štyroch európskych krajín vrátane Slovenska. Ozdobou mítingu bol jednoznačne reprezentant Česka Tomáš Plevko, ktorý je niekoľkonásobným českým rekordérom a naposledy sa predstavil aj na majstrovstvách Európy v krátkom bazéne.


Na štarte sa nestratili ani domáci plavci. Najcennejšie umiestnenie dosiahli juniorskí reprezentanti. Barbora Križanová zvíťazila v disciplíne 200 metrov polohové preteky. V žiackych kategóriách dominovali Trnavčania najmä zásluhou Tomáša Púchleho, ktorý raz zvíťazil a pridal jedno tretie miesto. Púchly zároveň vytvoril tri slovenské rekordy 14-ročných žiakov v disciplínach 100 a 200 metrov voľný spôsob a 100 metrov polohové preteky.


Na 200 metrov motýlik dohmatol ako tretí Dávid Polakovič. Barbara Bartovičová obsadila 3. miesto a Natália Macková 4. miesto v disciplíne 100 metrov polohové preteky.

 

Výborné preteky predviedla aj Katarína Poláková, ktorá zvíťazila na 100 a 200 metrov voľný spôsoba a tretia dohmatla na 200 metrov polohové preteky. Tretiu pozíciu pridala pre STU Trnava Elena Fábryová v disciplíne 100 metrov voľný spôsob. 
 

Tatiana Čuperková | 13.3.2012 | Plávanie | https://www.trnavskyhlas.sk