Za dverami: Najlepšia kaviareň sa začína na T

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 8.8.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/6284-za-dverami-najlepsia-kaviaren-sa-zacina-na-t/za-dverami-najlepsia-kaviaren-sa-zacina-na-t/

Nikdy som nechodila toľko po kaviarňach ako teraz, keď som novinárka. Asi preto, že je to ideálne miesto na rozhovor: neutrálna pôda, nie príliš veľký hluk, a vôňa mletej kávy k tomu. Mmmmm.

 V Trnave ich máme na výber niekoľko, no akosi každá má nejakú tú muchu. Jedna zlú kávu, ďalšia odutú obsluhu, iná málo súkromia a takmer všetky oblak cigaretového dymu.

 

Medzi zákuskami nájdete väčšinou len obligátnu marlenku, medzi nealkom len tradičné značky. Nič extra. Prečo by som si mala vybrať takú alebo onakú, keď sú všetky v podstate rovnaké?


Odkedy na námestí otvorili kaviarničku začínajúcu sa na písmeno T, inam ani na rozhovory nechodím. Ani by som nemohla, lebo respondenti si vždy vyberú ju. Výborná káva, skvelé domáce limonády, lákavo vyzerajúce zákusky a, teraz sa podržte, milá obsluha.

 

Hlavne jeden čašník, ktorému síce minule spadlo na zem asi päť vecí, ale vyvážil to dobrou náladou. :) Nehovoriac o útulnom zariadení v duchu dvadsiatych a tridsiatych rokov. O čo mi ide? Nie, nezaplatili mi za tento článok.


Len chcem povedať, čo je možno problémom krachujúcich prevádzok. Snažia sa ušetriť, kde môžu, nebudujú si imidž a máte v nich pocit, akoby ste museli čím skôr dopiť a odísť, aby ste uvoľnili miesto. Aj keď je ich tam kopec. Na rozdiel od T..., kde je často plno a miesto si treba rezervovať.

 

Nemusím ju ani menovať, pretože určite viete, o ktorej kaviarni hovorím. Najlepšou reklamou je odporúčanie spokojného kamaráta. Vážení majitelia, prosím, nepokazte sa!

Katarína Rosinová | 4.4.2012 | Za dverami | https://www.trnavskyhlas.sk