Eagles Smolenice si trúfajú v lige amerického futbalu na play-off

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 29.9.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/6312-eagles-smolenice-si-trufaju-v-lige-americkeho-futbalu-na-play-off/eagles-smolenice-si-trufaju-v-lige-americkeho-futbalu-na-play-off/

SMOLENICE – Počasie si spravilo ozajstný prvý apríl. Na Deň vtákov pripravilo americkým futbalistom Eagles Smolenice hotový exkurz všetkými typmi klimatických podmienok. Počas generálky na ligu s Banskou Bystrickou snežilo, padali krúpy i svietilo slnko.

Prípravný zápas s Banskou Bystricou komplikovalo počasie. Foto: Michal Hlavatovič

S úskaliami prírody si lepšie napokon poradili domáci, ktorí zdolali súpera 28:0. „Potrebovali sme vedieť, ako sme na tom, a vyskúšať si formácie. Máme tri týždne do súťaže, počas ktorých sa pokúsime odstrániť nedostatky,“ rozhovoril sa hráč Smoleníc Ivan Labuda.


„Banská Bystrica je na mape amerického futbalu nováčikom. V tíme však má aj hráčov zo skúsenosťami z iných slovenských a zahraničných klubov. Treba ich brať vážne,“ doplnil.


Počas zimnej prestávky prešiel obmenou aj káder Smoleníc. Na hosťovanie prišli štyria hráči z Malaciek. „Veľkú posilu vidíme v Chaloupkovi, ktorý hrával v minulosti za Nitru aj za Bratislava Monarchs.“


„Káder máme síce úzky, iba 16-členný, vyprofiloval sa však do veľmi kvalitnej podoby. Naším cieľom v novej sezóne sedmičkovej ligy bude určite minimálne účasť v play-off. Ak nepríde k nejakým zraneniam, myslím si, že tento tím môže dosiahnuť veľa. Zostalo tu veľmi kvalitné jadro, ktoré sa doplnilo o nových šikovných hráčov,“ dodal Labuda.


Ligová súťaž sa pre Eagles začína 22. apríla. V športovom areáli v Trnave-Modranke si zmerajú sily s Banskou Bystricou a Bratislava Monarchs.


Program: Banská Bystrica Daemons - Smolenice Eagles, Bratislava Monarchs - Trnava Bulldogs, Trnava Bulldogs - Banská Bystrica Daemons, Smolenice Eagles - Bratislava Monarchs


Deň pred trnavským podujatím sa v Nitre stretnú Zvolen Patriots so Žilinou Warriors, Topoľčany Kings s Nitrou Knights. Ďalšie dvojice vytvoria Nitra Knights so Zvolenom Patriots a Žilina Warriors proti Topoľčanom Kings.
Liga sa hrá turnajovým systémom a vyvrcholí finálovými súbojmi 23. resp. 24. júna.


Súpiska Smolenice Eagles: Marek Banár, Jaroslav Daniš, Mikuláš Holásek, Ivan Klementovič, Lukáš Kremser, Marek Kumančík, Ivan Labuda, Michal Lorincz, Miroslav Miškovič, Anton Petrovič, Juraj Šukola, Lukáš Vrtoch, Vladislav Chaloupka (bývalý hráč Nitry a Bratislava Monarchs), Vladimír Čechánek, Peter Pápay, Jozef Tomek, Stanislav Blusk (všetci na hosťovaní z Wildboars Malacky). Tréner: Jozef Trabalka

Ján Král | 7.4.2012 | Americký futbal | https://www.trnavskyhlas.sk