Ochutnajte: Šnicle s nivovou omáčkou sú najlepšie na svete

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 21.9.2023
https://www.trnavskyhlas.sk/c/6635-ochutnajte-snicle-s-nivovou-omackou-su-najlepsie-na-svete/ochutnajte-snicle-s-nivovou-omackou-su-najlepsie-na-svete/

Toto jedlo nemá chybu už len preto, lebo fičím na omáčke z Nivy. Tá bola jedným z mojich prvých kuchárskych pokusov. Podarila sa mi ihneď asi vďaka tomu, že už jednoduchšie sa variť nedá. Najprv ale musím spraviť rezne.

Trochu viac kalorické, ale zato vynikajúce.

 

Pre štyri osoby potrebujem troje väčšie kuracie prsia, ktoré pokrájam na tenké rezníky. Nenaklepávam ich vôbec, aby nezostali veľmi suché. V miske rozšľahám dve lyžice olivového oleja, dve celé vajcia, jednu lyžicu dijonskej horčice, čajovú lyžičku soli, karí korenia a maizeny. Pridám dva prelisované strúčiky cesnaku.

 

Pokrájané rezne vložím do misky s marinádou, dobre premiešam. Najlepšie sú, keď sa zopár hodín marinujú, ale to neprekáža, ak ich hneď pripravujem. Každý rezeň najemno obalím v strúhanke a vysmažím.

 

Nemám rada klasický trojobal, pri tomto spôsobe nepoužívam vôbec múku a rezne neplávajú v oleji. Keď mám hotovo, na druhej panvici rozohrejem 250 ml 10-percentnej smotany na varenie, pridám do nej 150 gramov pokrájanej Nivy.

 

Nevarím, iba prehrievam a miešam, kým sa v smotane úplne rozpustí. A mám navarené. Ako prílohu mám najradšej hranolčeky z rúry.

 

 

Text a foto: Julka

prispievatelia | 28.4.2012 | Recepty | https://www.trnavskyhlas.sk