Kvety sa rozbehli z radničného dvora na Trojičné námestie

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 9.7.2020
https://www.trnavskyhlas.sk/c/6678-kvety-sa-rozbehli-z-radnicneho-dvora-na-trojicne-namestie/kvety-sa-rozbehli-z-radnicneho-dvora-na-trojicne-namestie.htm

TRNAVA – Na brány mesta už tretíkrát klope festival Májový kvet. Jeho vznik inšpirovala snaha vzdať na nádvorí radnice takýmto spôsobom hold Dňu matiek. Podujatie sa však rýchlo rozrástlo a v dňoch 10. a 11. mája už zaplní celé Trojičné námestie.

K prezentácii a zušľachťovaniu krásy kvetov, ozdobných drevín i samotných žien pridá poradenskú činnosť, predstavia sa umelecké remeslá s bytovými doplnkami, bižutériou a šperkami.


Bohatý program zahŕňa módne prehliadky mladých návrhárov, tvorbu účesov, aranžovanie kvetov, trh mladých trnavských umelcov i tvorivú literárnu dielňu pre matky s deťmi v Knižnici Juraja Fándlyho.


Tajomstvo keramikárskej tvorby odhalia manželia Hanusekovci z Pezinku a poradenstvo o škodcoch rastlín poskytne Juraj Matlák. Prekvapenie pod kódom Ó šaty pripravili pre mladých návštevníkov študentky Strednej odbornej školy z Rakovíc.

 

Benjamín Škreko | 1.5.2012 | Trnava | https://www.trnavskyhlas.sk