Ochutnajte: Superrýchla a superdobrá torta

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 5.10.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/7430-ochutnajte-superrychla-a-superdobra-torta/ochutnajte-superrychla-a-superdobra-torta/

Niekto to volá cheese cake, ale ja som mala pocit, že nemôžem jesť sladký syrový koláč, preto pečiem slovenskú verziu ako tvarohovú tortu.

Je to najlepšia torta, akú som kedy jedla. Začínam keksami. Najprv som jeden a pol balíčka kakaových bebe keksov rozdrvila na jemno. V malom hrnčeku rozpustím 50 gramov masla a keksy ním polejem. Poriadne rozmiešam.

 

Na dno formy vystlanej papierom na pečenie rozotriem keksovú hmotu a dám do rúry zapiecť na desať minút pri teplote 180 stupňov. Ručným mixérom vymixujem dva tvarohy alebo dve riccoty, jednu kyslú smotanu, tri celé vajcia, 150 gramov práškového cukru a jednu lyžicu hladkej múky alebo kukuričného škrobu. Príjemnú chuť dodá tvarohu aj šťava z polovice limetky alebo citróna.

 

Vláčnu hladkú hmotu vylejem na korpus. Pečiem 50-60 minút pri teplote 130 stupňov. Počas pečenia neotváram rúru. Hotový koláč sa v strede môže jemne triasť ako puding. Nechám ho vychladnúť. Na vrch pokladiem maliny a dám na tri hodiny do chladničky. Potom pokrájam na rezy a už len pozerám, ako supperrýchlo zmizne z podnosu.

 

Text a foto: Julka
 

prispievatelia | 23.6.2012 | Recepty | https://www.trnavskyhlas.sk