V Chtelnici sa v sobotu uskutoční medzinárodný turnaj v ragby

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 29.9.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/7460-v-chtelnici-sa-v-sobotu-uskutocni-medzinarodny-turnaj-v-ragby/v-chtelnici-sa-v-sobotu-uskutocni-medzinarodny-turnaj-v-ragby/

Vyznávači ragby zažijú v závere júna sviatok. V poslednú sobotu tohto mesiaca sa uskutoční v Chtelnici už tradičný turnaj Rugby 7 ´S. V akcii budú okrem mužných chlapov aj krásne ženy.

Chtelnica zažije pravú chlapské súboje. Foto: Michal Hlavatovič


Na turnaj totiž prijali pozvanie aj ženské tímy bratislavského Slovana, Ostravy a Brna. Medzi mužmi sa predstaví trnavský RC Spartak. Bojovať bude v konkurencii Zlína, Košíc (pravdepodobne príde Ravens), Žiliny, Ostravy a Slovana. Hrá sa systémom sedem proti sedem.


Turnaj sa začína o 11.00, potrvá zhruba do 17.00 a následne majú naplánovanú tímy spoločnú zábavu.


Káder Spartaka prešiel počas ostatných týždňov vývojom. „Momentálne z rôznych dôvodov absentujú štyria hráči Ľuboš Kvetán, Javier Vanderbeken, Martin Polakovič, Peter Bolla, s ktorými ale do budúcnosti počítame,“ uviedol prezident klubu František Čapkovič.


Na turnaji sa však mančaft predstaví v pomerne kvalitnom zložení. Novými tvárami sú Michal Čierny zo Senca, Peter Vrbovský či dvojica Francúzov Rémi Fonseca a Jérome Azuara.

 

„Rémi pracuje v automobilke v Trnave, bude tu do septembra. Jérome tu už má ženu, usadil sa a výrazne nám pomáha s organizáciou klubu i taktickými prvkami na tréningu,“ dodal Čapkovič.


Aktuálny káder RC Spartak Trnava: Boris Gregorovič, Ladislav Čapkovič, Ján Szekely, Lukáš Koštial, Martin Suchán, Peter Vrbovský (nový chalan ktorý sa už presadil aj na turnaji), Jerome Azuara, Rémi Fonseca, Matej Minárik, Dominik Ušák, Štefan Krištofiak, Michal Čierny, František Čapkovič.

Ján Král | 29.6.2012 | Ragby | https://www.trnavskyhlas.sk