Ochutnajte: Chrumkavé sezamové nugetky

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 5.10.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/7506-ochutnajte-chrumkave-sezamove-nugetky/ochutnajte-chrumkave-sezamove-nugetky/

Toto je návod na ďalší z bleskových obedov alebo večerí. Tri kuracie prsíčka umyjem, jemne naklepem, posolím, pokorením čiernym mletým korením.

Sezam je bohatý zdroj zdravých nenasýtených mastných kyselín.

 

Pokrájam na menšie kocky alebo hrubšie rezance. V miske vymiešam jedno vajíčko so štipkou soli. Pridám prelisované dva strúčiky cesnaku. Kuracie kúsky namočím do vajíčka a obalím v sezamových semienkach.

 

Opražím na panvici s olivovým olejom do zlatista. Rozložím na tanier s potrhanými listami ľadového šalátu. Ešte potrebujem dressing. Ten pripravím v dvoch variantách. Pokrájam zelenú petržlenovú vňatku, pár lístkov čerstvej bazalky a oregana. Jemne posolím. Rozdelím do dvoch misiek.

 

Do jednej pridám panenský olivový olej vymixovaný so šťavou z citróna a pár kvapkami balzamikového octu. Premiešam. Do druhej misky s bylinkami pridám prelisovaný cesnak, dve lyžice kyslej smotany a pol kelímka bieleho jogurtu. Veľkí hladoši si môžu na tanier doložia aj kopček ryže alebo hranolky, ale my to nemusíme.

 

Miesto sezamu môžete prsia obaliť aj v mletých vlašských orechoch, kokosovej múčke, podrvených cornflakesoch – tie už dokonca dostať kúpiť v super hypermarketoch presne na tento účel.

 

Text a foto: Julka

 

prispievatelia | 30.6.2012 | Recepty | https://www.trnavskyhlas.sk