Ragbisti Spartaka obsadili na turnaji v Chtelnici štvrté miesto

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 29.9.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/7511-ragbisti-spartaka-obsadili-na-turnaji-v-chtelnici-stvrte-miesto/ragbisti-spartaka-obsadili-na-turnaji-v-chtelnici-stvrte-miesto/

CHTELNICA – Veľa prijmú i rozdajú. Ragby je šport pre ráznych chlapov, ktorí sa neboja tvrdých kontaktov. Tie zažívali počas sezóny aj trnavskí ragbisti. Napokon ju zakončili dvoma štvrtými miestami. V lige aj na turnaji Rugby 7 ´S, ktorý sa uskutočnil cez víkend.

V úmornej horúčave sa zvádzali tvrdé súboje. Foto: Júlia Kampfová

Na turnaji dominoval najskúsenejší slovenský celok Slovan Bratislava. V Chtelnici nenašli premožiteľa, postupne zdolali Zlín 45:0, Mariánske Hory 33:12, Trnavčanov 41:0 a nový tím zo Žiliny 36:0.


„Na podujatí sme mali pôvodne privítať aj tri ženské družstvá. Česká ragbyová únia nám však urobila škrt cez rozpočet, keď na víkend zaradila kolo v sedmičkovom ragby. Kvôli tomu nepricestovali všetky avizované tímy,“ uviedol prezident RC Spartak František Čapkovič.


„Slovan sa predviedol na turnaji ako skúsený tím. Dobre mu sekundoval ostravský celok Sokol Mariánske Hory. Tí prišli najmä so skúsenejšími hráčmi a ukázali, že ovládajú do bodky taktiku. Zlín má mužstvo zvyknuté na päťnástkové ragby. Dôraz z neho preniesli do turnaja. Zaujal aj žilinský nováčik, ktorý vôbec nebol ľahkým sústom pre súperov,“ pridal postreh.
 

Čapkovič sa pristavil aj pri výkone vlastného tímu: „Chýbali nám viaceré opory. Napriek tomu sme však nehrali zle. Slabší výkon sme však predviedli v útoku a v druhom polčase viacerých chalanov zradila v úmornej horúčave kondícia,“ povedal o spartakovcoch.


Napriek tomu hodnotil turnaj ako vydarený.

 

 

Turnaj Rugby 7 ´S Chtelnica
Výsledky RC Spartak: Žilina 7:5, Zlín 0:48, Slovan Bratislava 0:41, Mariánske Hory 7:36
Konečné poradie: 1. Slovan 12 b, 2. Mar. Hory 9 b, 3. Zlín 6 b, 4. Spartak 3 b, 5. Žilina 0 b

Trnavský mančaft v tohtoročnej ligovej súťaži obsadil konečné štvrté miesto. Prvé dve priečky patrili Slovanu, resp. RK Bratislava. Tretiu métu dosiahli Ravens Košice. „Mrzí nás, že sme neobhájili bronzovú pozíciu, o rok sa chceme zlepšiť,“ dodal Čapkovič.

Ján Král | 1.7.2012 | Ragby | https://www.trnavskyhlas.sk