Ochutnajte: Domáce müsli tyčinky rýchlo a jednoducho

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 5.10.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/7556-ochutnajte-domace-musli-tycinky-rychlo-a-jednoducho/ochutnajte-domace-musli-tycinky-rychlo-a-jednoducho/

Keď jem müsli, robím niečo pre svoje zdravie... Možno to platí, ale iba ak si tyčinky upečiete vlastnoručne zo surovín, ktoré sú naozaj zdravé.

Keď mám chuť na sladké, tak si vyberám.

 

Základom toho môjho je 200 gramov pomletých ovsených vločiek, 100 gramov mletých a 100 gramov posekaných vlašských orechov. Oproti iným receptom chutia viac orechovo ako vločkovo.

 

Ľudia alergickí na oriešky ich jednoducho nahradia ovsenými vločkami. Do misky ďalej pridávam 3 veľké lyžice masla, 5 lyžíc medu alebo trstinového cukru a jedno celé vajce.

 

Na dochutenie potrebujem ešte kávovú lyžičku mletej škorice, po jednej lyžici sezamových, ľanových a slnečnicových semienok. Ak mám doma, pridám aj dve-tri lyžice celého maku. Nastrúham si kôru z jedného chemicky neošetreného citróna.

 

Úplne nakoniec zamiešam za hrsť posekaných sušených marhúľ a sušené hrozienka. V lete sušené ovocie zamením za čerstvé červené a čierne ríbezle. Dobre premiešanú zmes natlačím vlhkými rukami do menšieho plechu vyloženého papierom na pečenie. Pečiem asi 30 minút pri 150 stupňoch. Tyčinky krájam až keď úplne vychladnú.


Text a foto: Julka
 

prispievatelia | 7.7.2012 | Recepty | https://www.trnavskyhlas.sk