Za dverami: Krikľavé ovce

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 8.8.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/7854-za-dverami-kriklave-ovce/za-dverami-kriklave-ovce/

Už dva a pol roka platí nový cestný zákon, podľa ktorého musia mať cyklisti, ale aj chodci pri krajnici za zlej viditeľnosti na sebe reflexné prvky. Vďaka nim ich vodič auta dokáže uvidieť už zo vzdialenosti dvesto metrov, čo rapídne zvyšuje ich bezpečnosť.

Niektoré mladé ženy si zobrali toto pravidlo k srdcu až tak, že o svoju bezpečnosť dbajú stále, aj pri bežnej chôdzi po meste alebo na kávičke s kamarátkami, dokonca i za slnečného počasia. "Reflexné" krikľavo ružové, žlté, zelené alebo oranžové tielka sa rozmnožili ako huby po daždi. V strachu o svoj život a zdravie si ich dievčatá obliekajú aj na diskotéky.


Móda neónových tričiek mi príde rovnako od veci ako šuštiakové súpravy, ktoré sa začiatkom deväťdesiatych rokov nosili vždy a všade. Tým viac, že ich nosia všetky baby rad zaradom ako stádo oviec.


Neviem, kto takýto trend zaviedol, no pravdepodobne to bola niektorá zo sociálnych pracovníčok stojacich na výpadovkách. Takýmto spôsobom na seba chcela upútať pozornosť vodičov jednak aby ju nezrazili, a tiež aby si ju všimli a zastavili. Skvelý marketingový ťah. :) Po nej sa potom začali opičiť ostatné.


Ale aby som len nenadávala. Priznávam, aj ja som si kúpila jedno také tielko. Skvele som ho využila na celodennej cyklotúre. Aspoň som si nemusela dávať na ruku náramok či obliecť si nevzhľadnú vestu. :) Navyše, u číňanca stálo len tri éčka. No nekúp to!
 

Katarína Rosinová | 3.8.2012 | Za dverami | https://www.trnavskyhlas.sk