Americkí futbalisti odohrajú ligový duel na trnavskom Zátvore

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 5.10.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/8529-americki-futbalisti-odohraju-ligovy-duel-na-trnavskom-zatvore/americki-futbalisti-odohraju-ligovy-duel-na-trnavskom-zatvore/

Americký futbal ide medzi ľudí. V druhom kole novej sezóny sa predstavia Trnava Bulldogs proti Zvolenu Patriots. Zápas sa odohrá premiérovo na sídlisku Zátvor v areáli SOŠ elektrotechnickej v nedeľu 7. októbra o 14.00.

Americký futbal je čoraz populárnejším športom. Ilustračné foto: Michal Hlavatovič
 

V úvodnom zápase sezóne prehrali Trnavčania v hlavnom meste Slovenska s favoritom súťaže Bratislava Monarchs 0:12.


„V oboch tímoch dominovala defenzíva. V prvom polčase sme sa nemohli dostať v ofenzíve do tempa. Bratislavčania napriek kvalitnému výkonu našich zadných radov dvakrát skórovali touchdown," hodnotil stretnutie Marek Brestovanský z trnavského tímu.

 

Po zmene strán sme sa zlepšili v hre smerom dopredu. V dobrom svetle sa ukázal nový quarterback Marián Fečko. Niekoľkokrát sme sa dostali k súperovej end zóne, ale nepodarilo sa nám pretaviť snahu do vytúžených bodov,“ pokračoval.


„Bol to tvrdý a v niektorých momentoch bolestivý zápas. Teší nás, že napriek prehre, sme ukázali oproti minulému roku výrazný kvalitatívny posun,“ dodal Brestovanský.


Nedeľný súper Trnavčanov zo Zvolena prehral v prvom kole s Nitrou Knights 21:39.

Ján Král | 2.10.2012 | Americký futbal | https://www.trnavskyhlas.sk