Americkí futbalisti Bulldogs Trnava obsadili v Nitre druhé miesto

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 29.9.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/9071-americki-futbalisti-bulldogs-trnava-obsadili-v-nitre-druhe-miesto/americki-futbalisti-bulldogs-trnava-obsadili-v-nitre-druhe-miesto/

Americkí futbalisti Trnava Bulldogs dosiahli cenný úspech. Na Memoriáli Viktora Kincela, ktorý sa uskutočnil v nedeľu v mestskej športovej hale v Nitre, obsadili v náročnej konkurencii druhé miesto.

Ilustračné foto: Michal Hlavatovič


Ich súperom boli okrem domácej Nitry Knights aj Zvolen Patriots, Košice Steelers a Ostrava Steelers. Trnavčania prešli turnajom bez prehry až do finále, keď zdolali Košice 25:0, Ostravu 14:0 aj Nitru 14:0. V rozhodujúcom súboji podľahli neporazenému Zvolenu 9:13.


„Po pekných akciách sme sa ujali vedenia 7:0. Zvolen však rýchlo znížil na 6:7 a naša smola pokračovala. V útoku nám pred vlastnou end zónou vypadla lopta, Zvolenčania ju zaľahli a získali tak celé ihrisko zadarmo. Prekonali jeden yard do endzóny a zároveň aj potvrdili bod. Ujali sa vedenia 13:7,“ komentuje priebeh finálového duelu Marek Brestovanský z trnavských Bulldogs.


„Snažili sme sa o zvrat. Touchdown nám len tesne nevyšiel. Výbornou hrou obrany sme pár sekúnd pred koncom znížili na 9:13, v závere však už nebolo dostatok času na otočenie výsledku. Ani prehra vo finále však nič nemení na fakte, že aj len s trinástimi hráčmi sme odohrali skvelú hru na výbornom turnaji. Zároveň sme si uctili pamiatku nášho kamaráta Viktora Kincela,“ dodal Brestovanský.


Výsledky turnaja
Zvolen Patriots - Nitra Knights 15:6
Zvolen Patriots - Cassovia Steelers 34:0
Nitra Knights - Ostrava Steelers 18:13
Zvolen Patriots - Ostrava Steelers 28:20
Ostrava Steelers - Cassovia Steelers 27:19
Nitra Knights - Cassovia Steelers 18:7
Trnava – Košice 25:0
Trnava – Ostrava 14:0
Nitra – Trnava 0:21
Finále: Zvolen – Trnava 13:9

Ján Král | 28.11.2012 | Americký futbal | https://www.trnavskyhlas.sk