Trnavskí florbalisti vyhrali obe víkendové stretnutia a sú druhí

Počas víkendu sa trnavský florbalový celok predviedol hneď v dvoch domácich zápasoch. V oboch bodovali naplno a zahniezdili sa tak na druhej priečke tabuľky za Snipers Bratislava.

Záber zo zápasu s Jokers Bratislava. Foto: archív klubu

Hráči Jokers Bratislava, ktorí sú nováčikom súťaže, sa zatiaľ iba hľadajú. Odohrali spolu iba sedem zápasov. Trnava nenechala v stretnutí nič na náhodu a zvíťazila suverénne 17:4. Až v tretej tretine (5:4) sa domáci rozhodli ušetriť sily na nedeľnajší súboj.

FBC 11 Trnava vs. Jokers Bratislava - 17:4 (4:0,8:0,5:4)
body Trnava: Matuška 3+3, Sztruhár 3+3, Vanta Matej 5+0, Babčan 1+2, Fačkovec 2+0, Balák 1+1, Tisoň 1+0, Žilinčík 1+0, Mahaj 0+1, Adamka 0+1

Nedeľný zápas bol z iného súdka. Jánošíkovi Zbojníci (Bratislava). Tím sa musel zaobísť bez kanoniera Michala Durana, ktorý bojuje s chrípkou, posilnil sa však v defenzíve príchodom Trnavčana Dalibora Škrabala z prvoligovej Nitry (striedavý štart).

Už v šiestej minúte FBC 11 prehrávali 0:3 kvôli nedôraznej hre v obrannej fáze. Trnave sa ešte do prestávky podarilo znížiť na 1:3.

Do druhej tretiny nastúpil iný celok, ktorý prevládal takmer v každom osobnom súboji a rozdrvil protivníka v pomere 6:1. Trnavský celok do bodky naplnil svoju predstavu o hre. Súpera k ničomu nepustil a vypracoval si množstvo šancí.

Tretia časť hry sa niesla v duchu hry zo zaistenej obrany, ktorá až na pár výnimiek pracovala ako hodinky. Väčšina súbojov sa odohrávala v strede poľa a tento vývoj priniesol nie často vídané skóre 0:0

FBC 11 Trnava - FBC Jánošíkovi zbojníci 7:4 (1:3,6:1,0:0)
body Trnava: Sztruhár 2+2, Matuška 3+0, Vanta Matej 1+2, Žilinčík 1+0