Trnavskí florbalisti suverénne kráčajú súťažou, vyprášili Malacky

Florbalisti FBC 11 Trnava vo svojom treťom domácom zápase potvrdili, že do Trnavy sa vyhrávať nechodí. Skôr naopak. Súperi si pomaly začínajú zvykať, že z malého Ríma si odnášajú veľké nákupy.

FBC 11 Trnava. Na fotografii zľava: Jaroslav Švec, Boris Sztruhár, Ondrej Balák, Roman Matuška, Matúš Mahaj, Daniel Babčan, Jakub Fačkovec, Ondrej Tisoň, Matúš Vanta, Ján Zelenák, Martin Naništa, Matej Vanta, Michal Duran, Dalibor Škrabal. Foto: archív klubu

V nedeľu si trpkú dvojhodinovku prežili hráči klubu 1.SC Malacky. V oblasti florbalu majú bohatú históriu. V sezóne 2008/2009 mesto dokonca ochutnalo extraligu.

Do Trnavy pricestoval kolektív Malaciek s vyrovnaným skóre 75:75 a zákonite sa dal očakávať tesný súboj.

Bohužiaľ pre súpera, k vyrovnanému stretnutiu nedošlo, Trnava začala nahlodávať obranu hostí už od úvodných minút. Malacky ohrozovali brankára Trnavy iba sporadicky z pološancí.

Po úvodnej tretine svietilo na tabuli v MŠH Trnava skóre 8:0 pre domácich a tak ako hlasno konštatovali diváci, bolo vymaľované.

V druhej tretine bolo cítiť, že obrana Trnavy začala vystrkovať ofenzívne rožky, z čoho pramenil na jednej strane ešte útočnejší florbal, avšak ruka v ruke prišlo aj trochu viac priestoru pre o česť bojujúceho protivníka. Druhá tretina – 8:2.

V tretine časti hry sa Trnava rozhodla rozšíriť hru na tri útoky. Tempo mierne upadlo, čo využil súper na zvýšenie aktivity, avšak gólostroj Trnavy sa ani tak nezastavil a súperovi nadelila aj tretiu osmičku. Tretia tretina 8:3 , konečný výsledok 24:5 pre FBC 11.

V dobrom svetle sa ukázal uzdravený maród Michal Duran (8+2) a ešte iba šesťnásťročný Jakub Fačkovec (5 + 1).

Trnava - Malacky 24:5 (8:0, 8:2, 8:3)
Body FBC 11 Trnava: Duran 8+2, Fačkovec 5+1, Matuška 2+4, Tisoň 3+2, Vanta Matej 2+2, Sztruhár 2+1, Balák 1+2, Vanta Matúš 1+1, Mahaj 0+2, Naništa 0+1, Babčan 0+1