Trnavskí florbalisti odplatili Bratislavčanom prehru

Trnava sa v nedeľu dočkala odvety proti Morským koníkom z Bratislavy, ktorým v prvom meraní síl minulý týždeň podľahla v pomere 5:4, keď v katastrofálnej druhej polovici zápasu stratila trojgólový náskok.

Ilustračné foto: Lukáš Grinaj

Otázka pred domácim zápasom v MŠH Trnava znela: Bolo to len zaváhanie, alebo sú Seahorses Bratislava jednoducho kvalitnejším celkom a porazia Trnavu aj v jej domácom stánku, čo sa doteraz ešte nikomu nepodarilo?

Odpoveď? Ani za nič!

Trnava vstúpila do zápasu aktívnejšie, vypracovala si niekoľko príležitostí, ale v porovnaní s inými domácimi zápasmi v tejto sezóne treba skonštatovať, že proti trnavským chlapcom stála dosiaľ zrejme najpevnejšia defenzíva, ktorá účinne vytláčala hru do rohov ihriska a následne prehusťovala priestory.

Do polovice zápasu si domáci aj napriek malému počtu šancí vypracovali vedenie 3:0 (po prvej tretine 1:0), čo prinieslo až prílišnú pohodu na trnavské čepele.

Trnavskí hráči prestali strielať a začali hrať až príliš profesorsky. Súper, presne ako aj v prvom vzájomnom zápase zvýšil agresivitu, naopak, v defenzívnej činnosti chýbali Trnavčanom krôčiky, sekundy či väčší dôraz.

V priebehu piatich minút stratili svoje vedenie a v druhej polovici druhej tretiny ani neohrozili bránu súpera, keďže ich akcie zlyhávali už pri rozohrávke. Na ukazovateli skóre svietil stav po druhej tretine 3:3.

Do tretej tretiny, našťastie, akoby nastúpil celkom iný tím, ktorý spustil ofenzívny uragán. Hráči FBC začali konečne hrať to, čo ich doteraz zdobilo počas domácich zápasov. Presné nahrávky a krásne akcie, napádanie rozohrávky súpera a presná streľba, čo nakoniec vyústilo až do ôsmich gólov v súperovej sieti, ale aj dvomi v trnavskej.

Tretia tretina sa tak niesla v znamení najlepšia obrana je útok. Konečný výsledok teda bol 11:5 v prospech FBC11 Trnava.

FBC 11 Trnava – Seahorses Bratislava 11:5 (1:0, 2:3, 8:2)
FBC: Brankár: Švec - Obrana: Vanta Matúš, Zelenák, Škrabal, Naništa, Balák - Útok: Matuška, Vanta Matej, Sztruhár, Duran, Tisoň, Žilinčík, Mahaj

Bodovanie
Duran 4+0, Vanta Matej 3+1,Sztruhár 3+0, Vanta Matúš 1+1, Tisoň 0+2, Matuška 0+2, Žilinčík 0+1, Škrabal 0+1, Balák 0+1

Najbližšie kolo sa v trnavskej športovej hale odohrá v sobotu 23. februára o 16:30 proti tímu Legislatívna smršť Bratislava.

Liga bude pre Trnavčanov pokračovať v nedeľu 24. februára o 16:00 proti tímu ŠK LIDO Bratislava B - súperovi, s ktorým odohrala Trnava historicky prvý zápas na domácej pôde.

Mimochodom, v nedeľu o 10:00 sa traja hráči Trnavy zúčastnia jedného z dvoch zápasov za ŠK Slávia SPU DFA Nitra o majstra 1. ligy a postup do extraligy.

autor: tlačová správa FBC 11 Trnava