V Trnave sa uskutočnia významné plavecké preteky

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 2.7.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/9803-v-trnave-sa-uskutocnia-vyznamne-plavecke-preteky/v-trnave-sa-uskutocnia-vyznamne-plavecke-preteky/

Plavecký klub STU Trnava organizuje 34. ročník medzinárodných pretekov Veľká cena Trnavy. Podujatie sa uskutoční v dňoch 16. – 17. marca 2013.

Ilustračné foto: Lukáš Grinaj


„Náš míting je považovaný za najvýznamnejšie plavecké preteky na 25m bazéne na Slovensku. Pri zrode pretekov v roku 1974 boli Ladislav Hlavatý, Mikuláš Lihán s myšlienkou vytvoriť tradíciu organizovania plaveckých pretekov na ktoré by v budúcnosti štartovali aj najlepší pretekári zo zahraničia. To sa aj neskôr zrealizovalo,“ vraví jeden z čelných predstaviteľov trnavského klubu Rastislav Hlavatý.


„Tento rok očakávame účasť 600 plavcov zo 40 oddielov – zo Slovenska, ako aj najlepších plavcov z Maďarska, Poľska a Českej republiky. Náš plavecký míting by mal byť dobrým testom výkonnosti pred vrcholným podujatím tohto roku Majstrovstvami sveta v Španielsku. V minulosti bolo u nás prekonaných niekoľko národných rekordov,“ pokračoval Hlavatý.


„V bazéne sa predstavia aj viacerí juniorskí reprezentanti SR, členovia STU Trnava ako Barbora Križanová, Juraj Klátik, Barbara Bartovičová a Tomáš Púchly, ktorých v roku 2013 pripravujeme na Majstrovstvá sveta juniorov v Dubaji a na Majstrovstvá Európy juniorov v Poľsku ako aj na Európsky olympijský festival mládeže v Holandsku,“ dodal Hlavatý.


V žiackych kategóriách budú štartovať najlepšie Trnavčanky Natália Macková a Barbora Tomanová.


Preteky sa začínajú v sobotu 16. marca dopoludnia o 9.30 a popoludní o 16.00, v nedeľu 17. marca o 9.30.

Ján Král | 7.3.2013 | Plávanie | https://www.trnavskyhlas.sk