Rakúšania odhalili nedostatky amerických futbalistov Trnavy

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 29.9.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/9804-rakusania-odhalili-nedostatky-americkych-futbalistov-trnavy/rakusania-odhalili-nedostatky-americkych-futbalistov-trnavy/

V sobotu sa americkí futbalisti Bulldogs Trnava po prvý krát v tejto sezóne predstavili na domácom ihrisku v priateľskom prípravnom zápase proti atraktívnemu súperovi z Rakúska St. Pölten Invaders.

Momentka zo stretnutia. Foto: archív mb


Súper pricestoval so značne omladeným kádrom a s posilou zo Spojených štátov amerických na poste quarterbacka.


V slnečnom a veternom počasí nás Invaders zo začiatku trochu zaskočili svojou rýchlosťou a dravosťou čo sa prejavilo dvomi rýchlymi touchdownami.
Trnava zabrala a do polčasu skorigovala.

 

Do šatní sa schádzalo z trnavského pohľadu za stavu 9:12. Predvedená hra zo strany Trnavy nebola najlepšia a tréner to aj hráčom dôrazne vysvetlil.


Po prestávke Bulldogs opäť dostali rýchly touchdown, ale hru podstatne zlepšili. V druhom dejstve predviedli kolektívnejší výkon, i keď v konečnom zúčtovaní prehrali 16:33.


Výkon po polčase bol ale určite lepší než v prvom dejstve. Prejavili sa nedostatky ako v obrane tak v útoku, a tak cieľ preveriť sa, bol do bodky splnený. Trénerská štvorica si mohla utvoriť reálny obrázok o zápasovej sile. Ďalšia príprava sa bude uberať smerom k odstráneniu nedostatkov.


Do ostrého štartu ligy zostáva ešte niečo viac ako mesiac . V nedeľu 7. apríla privítajú Trnavčania na domácom Bulldogsfielde Příbram Bobcats.


MAREK BRESTOVANSKÝ

prispievatelia | 7.3.2013 | Americký futbal | https://www.trnavskyhlas.sk