Stolný tenis: Trnava kraľovala regiónu, bronz do Majcichova

ŠPORT - Ostatné športy | 16.4.2013, 07.58, prispievatelia

V úvode apríle bojovali stolní tenisti o tituly majstrov Bratislavsko-trnavského regiónu najmladšieho a staršieho žiactva v Sekuliach.

Zľava Štefan Peko, Zuzana Peková, Tatiana Kukuľková, Štefan Peko, Peter Varga. Foto: archív klubu

Za veľmi peknej účasti 89 hráčov sa výborne predviedli dievčatá a chlapci trnavskej Viktórie a potvrdili svoje suverénne postavenie za stolmi. V štyroch kategóriách získali tri tituly a jednu striebornú priečku.

Medzi najmladšími žiačkami si prvenstvo bez straty setu vybojovala Zuzana Peková, staršie žiačky suverénne ovládla jej skúsenejšia spoluhráčka Tatiana Kukuľková.

U starších žiakov si po tuhých bojoch titul majstra regiónu odviezol Štefan Peko, u najmladších žiakov až vo finále podľahol Peter Varga Andrejovi Freundovi z Malaciek.

„Tri tituly v štyroch kategóriách sú našim ďalším veľmi pekným úspechom. Ten je o to cennejší, že Štefan aj s Tatianou patria vekovo ešte do kategórie mladšieho žiactva, ktoré bude mať majstrovstvá o mesiac, no dokázali sa presadiť aj dnes medzi staršími a skúsenejšími hráčmi. Príjemne nás prekvapil Peter Varga, ktorý postúpil až do finále,“ zhodnotil predseda Viktórie Štefan Peko.

--------------

Zo stolnotenisového klubu Table Tennis Club Majcichov si v kategórii najmladšieho žiactva tradične najlepšie počínali najmladšie dievčatá.

Lucia Gašparíková a jej oddielová kolegyňa Zuzana Sisková zhodne obsadili 3. miesto, čo znamená ďalšie bronzové kovy pre klub z Majcichova.

V kategórii najmladších žiakov postúpili zo základnej skupiny do vyraďovacích bojov Dominik Sekera, Matej Klučár a Filip Krajčovič, pričom Dominik sa dostal dokonca medzi osmičku najlepších. Najmladších Majcichovčanov doplnil aj začínajúci Janko Sládkovič.

Bronzové Zuzana Sisková a Lucia Gašparíková. Autor foto: Jaroslav Freund

V kategórii staršieho žiactva zo štvorice žiakov TTC Majcichov postúpili do vyraďovacích bojov Róbert Kollár, Tomáš Siska a Richard Kollár, ktorí zhodne obsadili 9. až 16. miesto.

Samuel Domin sa umiestnil na 25. až 31. mieste. Medzi staršími žiačkami skončila Sarah Belianska na delenom 9. až 12. mieste.