Trnavský stolný tenis bude mať zastúpenie na šampionáte v Štrasburgu

ŠPORT - Ostatné športy | 25.8.2013, 13.57, prispievatelia

Rozbiehajúca sa stolnotenisová sezóna začala pre hráčov trnavskej Viktórie na augustových medzinárodných satelitných turnajoch v Havířove, Hluku (ČR) a Topoľčanoch mimoriadne úspešne.

Trnavský stolný tenis bude mať zastúpenie na šampionáte v Štrasburgu

Medailistky z Havířova Tatiana Kukuľková a Zuzana Peková. Foto: Ivan Peko

Najväčším úspechom bolo turnajové víťazstvo Tatiany Kukuľkovej v Topoľčanoch, kde štartovala v kategórii junioriek, hoci iba prvý rok patrí medzi kadetky. V Havířove štartovala vo svojej kategórii a vybojovala si bronz.

Zuzana Peková sa v Hluku prebojovala do finále, kde bola nad jej sily iba Alon Neta (Litva) a v Havířove si vybojovala bronz. Jej starší brat Štefan zaznamenal bronzový výsledok v Hluku.

Pre Zuzanu boli turnaje dôležitou prípravou pred neoficiálnymi ME mini kadetov, ktoré sa tento víkend konajú v Štrasburgu. Je to najvýznamnejší turnaj Európy pre túto kategóriu.

"Štartovať bude 223 chlapcov, 155 dievčat z 32 štátov Európy a výber sveta, ktorý bude štartovať pod vlajkou svetovej stolnotenisovej federácie ITTF. Zuzana absolvovala kvalitnú letnú prípravu, ktorú snáď pretaví v zaujímavé umiestnenie,“ zhodnotil predseda Viktórie Štefan Peko.