Sobota 24. 2., meniny má Matej, zajtra Frederik(a).Význam mien.

Trnavské plávanie má budúcnosť, úspechy žnú aj deväťroční pretekári

Vydané 27.11.2013 o 15.31, prispievatelia

pošli na vybrali.sme.sk

Mladé trnavské plavecké nádeje sa na Memoriáli Jozefa Baláža v Spišskej Novej Vsi nestratili. Z pretekov priviezli 26 medailí!

Trnavské talenty, ktoré bojovali o medailové pozície v Spišskej Novej Vsi. Foto: archív PK STU Trnava

Na najvýznamnejších plaveckých pretekoch pre kategóriu 9 – 10 ročných plavcov na Slovensku (neoficiálne majstrovstvá Slovenska pre túto vekovú kategóriu) výborne reprezentovalo plavecký klub STU Trnava 26 plavcov.

V silnej konkurencii 200 plavcov z 32 slovenských plaveckých oddielov a klubov si najmladšie plavecké nádeje STU Trnava zaplávali množstvo osobných rekordov.

Medzi chlapcami sa najviac darilo Františkovi Jablčníkovi, ktorý dvakrát zvíťazil a pridal dve druhé a jedno tretie miesto, naviac v disciplíne 200 metrov voľný spôsob zaplával najhodnotnejší výkon pretekov.

Výborne plával aj Matej Daniš, keď získal dve zlaté, jednu striebornú a dve bronzové medaily. V kategórii deväťročných bol najúspešnejší Michal Uhlík s tromi bronzovými medailami v prsiarskych disciplínach.

Z dievčat bola najúspešnejšia Natália Janáčová, ktorá získala jednu zlatú a jednu bronzovú medailu. Ema Šurinová zvíťazila v disciplíne 200 metrov prsia.

Nina Vadovičová obsadila druhé a tretie miesto v prsiarskych disciplínach. Dve bronzové medaily si zhodne vybojovali Paulína Malovcová a Bronislava Janáčová.

Najlepšie umiestnenia ďalších trnavských nádejí, ktoré si vyplávali po veľkých osobných zlepšeniach: Anna Otília Žemberová (5.), Lucia Tanušková (8.), Barbora Lengyelová (8.), Ivan Bako (5.), Peter Tóth (5.), Patrik Kudla (6.), Adam Hronček (6.), David Delinčák (6.) a Marko Stano (7.).

Medaily získali aj štafety dievčat (2 zlaté):
4 x 50 Polohové preteky: ŽEMBEROVÁ, Anna Otília, LENGYELOVÁ, Barbora, VADOVIČOVÁ, Nina, MALOVCOVÁ, Paulína

4 x 50 Voľný spôsob: LENGYELOVÁ, Barbora, ŽEMBEROVÁ, Anna Otília, VADOVIČOVÁ, Nina, MALOVCOVÁ, Paulína

štafety chlapcov (1 zlatá a 1 strieborná):
4 x 50 Polohové preteky: STANO, Marko, DANIŠ, Matej, KUDLA, Patrik, JABLČNÍK, František

4 x 50 Voľný spôsob: JABLČNÍK, František, STANO, Marko, KUDLA, Patrik, DANIŠ, Matej

Celkovo získali plavci STU Trnava pod vedením trénerky Tatiany Bergmannovej a Ingrid Remišovej skvelých 26 medailí (8-5-13).

RASTISLAV HLAVATÝ

Na Sladovníckej skúsia vodičov pribrzdiť ostrovčekom

Ostrovček zredukuje dopravu v smere von z mesta len do jedného pruhu. celý článok

Exspartakovec Bališ prestúpil do tretej rakúskej ligy, príjemne ho prekvapila úroveň futbalu

Igor Bališ patrí k nezabudnuteľným futbalistom trnavského Spartaka. V jeho stopách išli aj jeho synovia Denis... celý článok

Jazierce Mazda Tanex Praktická ambulancia Trnava El Gauco Autoumývareň Industry Fiat Tanex Sedem A-mont Trnava Gašparík 2018 Bábence Remax Sport House Angels 2%

El Maestro mal pred Zlatými Moravcami ťažké rozhodovanie, Kadlec hral so sebazaprením

Spartak Trnava dohrával zápas v Zlatých Moravciach bez zraneného Matúša Čonku. Ten si podvrtol členok... pozrieť video