Trnavské plavecké nádeje sa blysli aj na pretekoch v domácom bazéne

ŠPORT - Plávanie | 10.12.2013, 15.19, prispievatelia

Po Zimných majstrovstvách Slovenska juniorov a seniorov v Trenčíne sa plavci STU Trnava predstavili v domácom bazéne Materiálovotechnologickej fakulty STU na Zimných majstrovstvách Slovenska mladších žiakov.

Trnavské plavecké nádeje sa blysli aj na pretekoch v domácom bazéne

Trnavskí plavci, ktorí sa zúčastnili na pretekoch. Foto: archív STU Trnava

Štartovalo 180 plavcov zo 41 slovenských plaveckých oddielov a klubov, plavecký klub STU Trnava výborne reprezentovalo desať plavcov vo veku jedenásť a dvanásť rokov.

V kategórii žiačok bola z trnavského klubu jednoznačne najúspešnejšia Barbora Tomanová (ŠG), ktorá zvíťazila v disciplínach 400m, 800m voľný spôsob a 100 m znak.

V tejto disciplíne vytvorila skvelým časom 1:07:73 slovenský rekord 12-ročných žiačok.

Barbora pridala ďalších päť strieborných medailí v disciplínach 50 m, 100 m, 200 m voľný spôsob, 200 m znak a 100 m polohové preteky.

Medzi žiačkami si medaily po veľkých zlepšeniach osobných rekordov vybojovala aj Alexandra Rakayová (ŠG) - jednu striebornú a jednu bronzovú medailu na 400 a 800m voľný spôsob.

Medzi žiakmi sa najviac darilo Tomášovi Niedlovi (ŠG), ktorý získal dve strieborné medaily v disciplínach 100 a 200 metrov prsia výbornými časmi 1:16.73 resp. 2:44.89.

Za bojovnosť, veľké zlepšenia výkonnosti a dobrú reprezentáciu Trnavy si zaslúžia pochvalu aj ostatní plavci STU Trnava, ktorým sa nepodarilo získať medaily: Šimon Páleník, Andrej Genčur (obaja ŠG).

V kategórii jedenásťročných žiakov si plavci STU Trnava rovnako zaplávali množstvo osobných rekordov. Boli to najmä: Nina Vidličková, Hana Repčíková, Kristína Martinkovičová, Nikoleta Kubovičová a Erik Beňo.

Celkovo získali plavci STU Trnava pod vedením trénerky Tatiany Bergmannovej dvanásť medailí - tri zlaté, osem strieborných a jedna bronzová.

Nasledujúci víkend sa uskutočnia majstrovstvá SR starších žiakov v Dolnom Kubíne, aj v tejto kategórii má plavecký klub STU Trnava niekoľko nádejných plavcov.