Hokejová nedeľa v Trnave: Sieň slávy, dráma s lídrom a svetlica na štadióne

ŠPORT - Hokej | 23.12.2013, 09.16, prispievatelia

Na zápas proti lídrovi ligy z Bardejova prišlo trnavských Gladiátorov podporiť 650 divákov. Najvyššia domáca návšteva v tejto sezónne vzdala hold štyrom členom siene slávy.

Hokejová nedeľa v Trnave: Sieň slávy, dráma s lídrom a svetlica na štadióne

Pred stretnutím si uctil HK Trnava významné postavy klubovej histórie. Foto: Dominika Handzušová

Pod strechou zimného štadióna už visia vlajky s menami Vladimíra Chrapu, Karola Holoviča, Milana Fandla a Ľubomíra Kobetiča.

Bardejov bodoval v Trnave až po predĺžení
Domáci akoby zaspali úvod, Ladislav Ščurko hneď "z autobusu" strelil utešený vinkel a hostia viedli 1:0. Trnavu ale hnala dopredu nevídaná kulisa a tak začali domáci tlačiť.

V priebehu prvej časti hry odpálili v hľadisku fanúšikovia Trnavy svetlicu, okrem dymu ale nepoznačila duel.

Trnavskí priaznivci sa dočkali vyrovnania v druhej tretine. V presilovke sa presadil po dorážkach Jozef Reho. V 29. minúte už to bolo 2:1 - Čunderlíkovu prihrávku popred bránu využil na strelu do protipohybu Martin Kovaľ.

Zakrátko sa v oslabení presadil Bardejovčan Ondrej Gmitter, keď ušiel obrane a nájazd na Petroviča využil strelou pomedzi betóny.

V 34. minúte si Trnava vzala späť vedenie, Schmidt skvele zahral prečíslenie, naviazal na seba pozornosť brankára a ponúkol puk Michalovi Dudášovi, ktorý nezaváhal.

V tretej časti hry Trnava znova hrozila i vďaka tomu, že sa Bardejovčania nechali párkrát vylúčiť. Pri jednej z presiloviek roztočili gladiátori pred Andreaninom taký kolotoč, že gól doslova visel vo vzduchu.

Napokon sa v 45. minúte z dorážky na dvakrát radoval Pavol Poláček. Aj hostia dostali šancu v presilovke, využil ju zblízka nepokrytý Peter Boltun a opäť to bolo len o gól.

V 52. minúte svojim druhým gólom v zápase vyrovnal Ladislav Ščurko, keď si priťukol s Vaškom a oklamal Petroviča po blafáku strelou pod brvno.

Zápas dospel až do predĺženia, v ktorom čosi vyše dvoch minút pred koncom rozhodol o triumfe Bardejova po prihrávke Boltuna strelou z prvej Ondrej Gmitter.

HK Trnava - HC 46 Bardejov 4:5 po predĺžení (0:1, 3:1, 1:2 - 0:1)
Góly: 24. Reho (Čunderlík, Jurák) v presilovke, 29. Kovaľ (Čunderlík, Poláček), 34. Dudáš (Schmidt, Trokan), 45. Poláček (Kovaľ, Čunderlík) v presilovke - 1. Ščurko (Vaško, Hričina), 31. Gmitter (Lipina) v oslabení, 48. Boltun (Chovan, Valentín) v presilovke, 52. Ščurko (Vaško, Hričina), 63. Gmitter (Boltun, Gajdoš).

Vylúčenia: 5:6, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1.
Rozhodovali: Goga - Synek, Stanzel.
Strely na bránu: 39:31 (12:10, 12:7, 15:13 - 0:1).
Diváci: 650

HK Trnava: Petrovič - Reho, Poláček, P. Hano, Hronec, Loydl, Hluch, Šišmič - R. Jurák, M. Čunderlík, Kovaľ - Mil. Grman, M. Baran, Lisoň - Trokan, D. Schmidt, Mi. Dudáš - D. Rosa.

HC 46 Bardejov: Andreanin - M. Gajdoš, Krčula, Ľ. Chovan, D. Kramár, Valentín, Slimák - M. Baláž, Lipina, O. Gmitter - T. Hričina, Ščurko, Vaško - Šimčák, Dancsák, Hajnik - Česelka, Belušár, Boltun.

12. SR 18 29 4 1 3 21 67:119 17

Matej Ševčík, tréner Trnavy: "Po kvalitnom zápase sme dokázali súperovi, že obavy, ktoré mal pred zápasom i počas neho, boli oprávnené. Mrzí nás, že sme neudržali vedenia, ktoré sme mali ešte pár minút pred koncom. Bol to zápas, o ktorom možno povedať, že mal parametre play off, aj keď je do vyraďovacej časti ešte ďaleko. Boli sme štatisticky lepší, trochu nám ale chýbajú skúsenosti, najmä z ťažkých zápasov, ktoré keď získame, budeme v budúcnosti ešte úspešnejší. Chcem poďakovať divákom, že sa na nás prišli pozrieť konečne v hojnom počte, čo nás veľmi potešilo. Všetkým prajem pekné Vianoce a Štedrý večer."

Radosť robia aj dorastenci
V druhom domácom stretnutí s bratislavskou Hobou trnavskí dorastenci opäť uspeli. Nebol to gólový uragán, zápas ale zvládli a vyhrali 4:1. Najmä v prvej tretine pomohol brankár Škorvánek. Gladiátori si tak vytvorili na čele súťaže už deväťbodový náskok. Zápas si v sobotu popoludní pozrelo asi 200 divákov.