Úspešný rok trnavských plavcov, získali 108 medailí!

ŠPORT - Plávanie | 2.1.2014, 08.00, prispievatelia

Na záver zimnej sezóny 2013 plavci STU Trnava úspešne reprezentovali Trnavu na medzinárodných plaveckých pretekoch Veľká cena Zlína.

Najlepší trnavskí plavci za rok 2013. Foto: archív Rastislava Hlavatého

Trnavskí juniori – Barbora Križanová, Tomáš Púchly, Barbara Bartovičová, Juraj Klátik, Adam Halas, Sandra Masárová a Ondrej Machovič (ŠG J. Herdu) sa v konkurencii 300 plavcov z Čiech, Poľska a Slovenska nestratili a všetci si zaplávali svoje osobné rekordy.

Najlepšie umiestnenie sa podarilo vybojovať reprezentantke SR Barbore Križanovej (ŠG), ktorá zvíťazila v disciplínach 200 metrov prsia a 100 metrov polohové preteky a dvakrát obsadila tretie miesto.

Výborné výkony zaplával aj juniorský reprezentant Tomáš Púchly (ŠG), ktorý zvíťazil v disciplíne 50 metrov voľný spôsob a v disciplínach 100 metrov motýlik a 100 metrov voľný spôsob obsadil tretie miesto.

Po veľkých zlepšeniach obsadil Juraj Klátik (ŠG) druhé miesto v disciplíne 50 metrov voľný spôsob a v disciplínach 100 metrov polohové preteky a 100 metrov prsia skončil tretí.

Juniorská reprezentantka Barbara Bartovičová sa umiestnila na výbornom treťom mieste v disciplíne 100 metrov znak a pridala trikrát štvrté miesto v osobných rekordoch na 100 a 200 metrov polohové preteky.

Sandra Masárová (ŠG) si v disciplínach 100 a 200 metrov znak vyplávala solídne šieste miesto.

Juniori Adam Halas a Ondrej Machovič (obaja ŠG) si takisto zaplávali osobné rekordy, Adam Halas obsadil výborné piate miesto v disciplíne 200 metrov polohové preteky.

Medailová žatva trnavských plavcov
Na záver roka plavecký klub STU Trnava hodnotil svoju činnosť v kalendárnom roku 2013.

Trnavskí plavci získali na letných a zimných majstrovstvách Slovenska vo všetkých vekových kategóriách 32 zlatých, 41 strieborných a 35 bronzových medailí. Spolu to teda bolo neuveriteľných 108 medailí!

Dokázali trikrát zvíťaziť aj v najťažšej kategórii dospelých. V juniorskom výbere z trnavského klubu reprezentovali Slovensko Barbora Križanová, Barbara Bartovičová, Juraj Klátik, Tomáš Púchly, Adam Halas, Natália Macková a Barbora Tomanová.

Barbora Križanová a Barbara Bartovičová sa zúčastnili Majstrovstiev sveta juniorov v Dubaji.

Tomáš Púchly obsadil na Európskom olympijskom festivale mládeže v Utrechte vynikajúce deviate miesto.

Barbora Tomanová prekonala v minulom roku slovenský rekord v kategórii dvanásťročných žiačok.

Za týmito úspechmi stojí predovšetkým kvarteto trénerov Ladislav Hlavatý, Tatiana Bergmannová, Rastislav Hlavatý a Ingrid Remišová.

Najúspešnejšími plavcami STU Trnava za rok 2013 sa stali František Jablčník, Matej Daniš a Natália Janáčová v kategórii najmladších žiakov, Barbora Tomanová, Alexandra Rakayová a Tomáš Niedl v kategórii mladších žiakov, Natália Macková a Janka Mrázová v kategórii starších žiakov, Barbara Bartovičová a Tomáš Púchly v kategórii juniorov a Barbora Križanová v kategórii seniorov.

To, že plavecký klub STU Trnava v roku 2013 opäť potvrdil dominantné miesto v slovenskom plávaní, umožnila i podpora rodičov, sponzorov, ako aj výborná spolupráca s Materiálovotechnologickou fakultou STU v Trnave a Športovým Gymnáziom J. Herdu v Trnave.