Piatok 23. 2., meniny má Roman(a), zajtra Matej.Význam mien.

Trnavskí plavci sa v Berlíne nestratili, Púchly získal tri zlaté kovy

Vydané 9.3.2014 o 10.41, prispievatelia

pošli na vybrali.sme.sk

Trnavskí plavci sa zúčastnili na svojich doposiaľ najväčších plaveckých pretekoch v Európe. Najviac oslnil Tomáš Púchly.

Trnavskí plavci sa v Berlíne nestratili, Púchly získal tri zlaté kovy

Na pretekoch štartovalo 1500 plavcov z 200 klubov z 25 krajín z celej Európy
Za STU Trnava štartovalo 23 najlepších plavcov, ktorí dosiahli veľmi dobré výkony aj umiestnenia.

Najúspešnejší z plaveckého klubu STU Trnava bol Tomáš Púchly, juniorský reprezentant SR, ktorý získal 3x zlatú medailu 50 a 100 metrov voľný spôsob a 100 metrov motýlik, naviac ako 16 ročný v disciplíne 50 metrov voľný spôsob časom 23.51 prekonal slovenský rekord juniorov (do 18 rokov)!

Tomáš Púchly na stupni víťazov na prvom mieste. Foto: archív plaveckého klubu STU Trnava

Adam Halas, juniorský reprezentant SR obsadil výborné 2. miesto v disciplíne 200 metrov polohové preteky a 3. miesto v disciplíne 100 metrov prsia.

Tomáš Niedl obsadil 5. miesto v disciplíne 200 metrov prsia. Nestratili sa ani najmladší žiaci Matej Daniš a najmä František Jablčník, keď v kategórii s o rok staršími obsadil 2x 6. miesto a 2x 7.miesto.

Trnavská výprava v Berlíne. Foto: archív plaveckého klubu STU Trnava

Z dievčat sa najviac darilo Barbare Bartovičovej, juniorskej reprezentantke SR, ktorá je v príprave na ME juniorov. Barbara obsadila 9. miesto v disciplíne 200 metrov prsia. Natália Macková, taktiež juniorská reprezentantka SR, obsadila 8. miesto v disciplíne 400 metrov polohové preteky.

Celkovo môžeme hodnotiť výkony a umiestnenia trnavských plavcov na začiatku letnej sezóny ako veľmi dobré, s veľkými osobnými zlepšeniami.

RASTISLAV HLAVATÝ

Okresný úrad zamietol hromadné odvolanie proti zahusťovaniu sídliska

Zelenú novostavbe dali najskôr poslanci Mestského zastupiteľstva v Trnave, ktorí pre ňu menili územný plán. celý článok

Vrahovi Mareka Kalužu z Vrbového zvýšili trest, odsedí si 21 rokov

Vrahovi Mareka Kalužu z Vrbového zvýšili trest, odsedí si 21 rokov

K pôvodnému trestu odňatia slobody na 19 rokov pribudli Róbertovi Reškovi ďalšie dva roky za lúpež fotoaparátu. celý článok

Futbalové zväzy riešia budúcnosť piatej ligy, kluby povedali svoje pripomienky

O účasť v piatej lige západ by v novej sezóne teoreticky malo záujem deväť klubov z trnavskej oblasti.... celý článok

Jazierce Mazda Tanex Praktická ambulancia Trnava El Gauco Autoumývareň Industry Fiat Tanex Sedem A-mont Trnava Gašparík 2018 Bábence Remax Sport House Angels 2%

El Maestro mal pred Zlatými Moravcami ťažké rozhodovanie, Kadlec hral so sebazaprením

Spartak Trnava dohrával zápas v Zlatých Moravciach bez zraneného Matúša Čonku. Ten si podvrtol členok... pozrieť video