Tréner Siladíc zvažuje, že nabudúce postaví proti Leopoldovu do bránky svoju svokru

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 7.4.2014, 20.02, Ján Král

Netradičný zápas odohrali futbalisti Siladíc proti Leopoldovu. Pred zápasom mali problémy zložiť základnú jedenástku, po stretnutí sa však široko usmievali. Nielen preto, že vyhrali 3:2.

Michal Lančarič v bráne zaskakoval a videl červenú kartu. Foto: Michal Hlavatovič

Hrajúcemu trénerovi Siladíc Petrovi Vargovi pred nedeľným duelom pribúdali vrásky na čele. Absenciu z rôznych dôvodov hlásilo toľko hráčov, že začal obvolávať starých pardálov, ktorí už avizovali koniec aktívnej činnosti.

Takto postupne zlomil pre pomoc tímu 38-ročných Branislava Fanča, Miroslava Neštického a Daniela Raua. „Bola to silná mobilizácia, ale teší ma, že všetci povedali, že prídu pomôcť,“ povedal Varga.

Sám strávil na ihrisku len tridsať minút, potom si natiahol sval a vynútene prepustil miesto Branislavovi Fančovi. V 54. minúte prišlo ku kurióznej situácii, keď pôvodom obranca Michal Lančarič, ktorý zaskakoval v bráne za absentujúceho Tomáša Šimka, videl červenú kartu.

A keďže na lavičke náhradný gólman nebol, rukavice si natiahol Branislav Fančo. Leopoldovu sa následne podarilo vyrovnať na 2:2, ďalší gól však už Fančovi napriek šanciam hostia nevsietili.

Branislav Fančo sa ukázal aj ako dobrý brankár. Foto: Michal Hlavatovič

„Braňo bol doslova neprekonateľný! Potvrdili sme, že proti Leopoldovu to doma vieme. Trénera hostí Richarda Slováka som podpichoval otázkou, kedy chcú u nás vyhrať. Pýtal som sa ho, či mám nabudúce postavíť do brány svoju svokru, možno by potom zabodovali,“ smial sa Varga.

To však ešte kurióznym momentom stále nebol koniec. V 61. minúte sa v koncovke presadil Peter Maar a stanovil na konečných 3:2 pre Siladice.

Skúsený útočník prišiel do klubu v marci na hosťovanie z Brestovian, kde patril do klubu stovkárov, teda strelcov, ktorí pokorili magickú hranicu sto gólov.

V závere vybehol na trávnik aj spomínaný Neštický, do hry napokon nezasiahol z povolaných veteránov iba Rau. Celkovo mali Siladice na súpiske osem futbalistov vo veku nad 32 rokov.

Siladice - Leopoldov 3:2 (2:1)
Góly: 6. Sekereš, 28. I. Fančo, 61. Maar - 43. Kavuliak, 59. Šuliman
ČK: 54. M. Lančarič (Siladice)
SILADICE: M. Lančarič - Ľ. Rau, Ilovič, Kovársky, P. Varga, I. Fančo, Greguška, O. Sekereš, Mesároš, Páleník, Talajka (B. Fančo, Maar, Neštický)
LEOPOLDOV: Malý - Endrle, Žemla, Gatci, Kavuliak, Lukáčik, Bobek, Šuliman, Pobjecký, Beko, Lukáčik (P. Tvrdý, L. Tvrdý, Krajinčák)