Trnavskí plavci priniesli medailové umiestnenia z troch slovenských pretekov

ŠPORT - Plávanie | 9.4.2014, 08.19, prispievatelia

Plavci STU Trnava v poslednom období veľmi úspešne reprezentovali Trnavu v rôznych vekových kategóriách na niekoľkých významných plaveckých pretekoch.

Trnavskí plavci priniesli medailové umiestnenia z troch slovenských pretekov

Tomáš Púchly s mladými trnavskými nádejami na pretekoch v Žiline. Foto: archív klubu

Najskôr v dňoch 21. – 23.3.2014 zastupovalo klub 29 plavcov na medzinárodných plaveckých pretekoch „Jarná cena Žiliny“.

V konkurencii 470 plavcov z 54 klubov zo Slovenska, Čiech Poľska, Ukrajiny, Estónska, Maďarska, Moldavska a Slovinska sa trnavskí plavci nestratili a v medailovej štatistike obsadili výborné 11. miesto so ziskom 12 medailí.

Na stupeň víťazov sa opakovane prebojovali: Barbora Tomanová (2-2-1), Tomáš Púchly (1-1-1), František Jablčník (0-1-1), Tomáš Niedl (0-1-0) a Barbora Križanová (0-0-1).

Nasledujúcu sobotu (28.3.2014) sa v Nových Zámkoch predstavili žiaci a juniori na medzinárodných plaveckých pretekoch „Veľká cena mesta Nové Zámky“.

Na tomto mítingu plavci STU Trnava jednoznačne dominovali, keď až 22 plavcov získalo minimálne jednu medailu.

Najväčší úspech dosiahla Barbora Tomanová (ŠG), keď v disciplíne 50 metrov znak časom 0:30,67 vytvorila slovenský rekord 13 ročných žiačok.

Barbora okrem toho získala 6 zlatých medailí a zaplávala najhodnotnejší výkon Trnavčanov.

V kategórii žiakov sa najviac darilo Matejovi Danišovi, ktorý si rovnako vybojoval 6 zlatých medailí.

Veľká pochvala za dosiahnuté výsledky a výbornú reprezentáciu patrí aj ďalším medailistom: Andrej Genčur (0-4-0), Adam Halas (4-2-0), Adam Hlavatý (1-0-2), Ondrej Machovič (0-4-1), Tomáš Niedl (4-0-0), Rudolf Parízek (0-0-2), Šimon Uhlík (1-2-1) (všetci ŠG), František Jablčník (2-0-2), Katarína Jedličková (3-0-1), Kristína Kolárová (0-1-1), Natália Macková (2-2-0), Janka Mrázová (1-2-3), Tereza Šimončičová (2-2-1), Stela Vavrušková (0-2-1) (všetky ŠG), Nina Bednáriková (0-1-1), Barbora Lengyelová (0-1-2), Lucia Machovičová (2-1-2), Nina Vadovičová (2-1-1), Nina Vidličková (0-2-1) a Anna Otília Žemberová (0-1-3).

Veľkým úspechom pre plavcov STU Trnava sa skončila súťaž družstiev, ktorú v konkurencii 17 klubov z Čiech a Slovenska plavecký klub STU Trnava zvíťazil a získal spolu 89 medailí!

V dňoch 5. – 6.4.2014 najmladšie nádeje plaveckého klubu STU Trnava štartovali na pretekoch „O pohár mesta Handlová pre 9 – 10 ročných žiakov“.

Na týchto pretekoch žiakov bola najúspešnejšia Bronislava Janáčová (0-2-0). Medzi chlapcami sa najviac darilo Davidovi Delinčákovi, ktorý získal 2 bronzové medaily.

Výrazné zlepšenie osobných rekordov vynieslo i ďalších mladých trnavčanov na medailové miesta: Natália Janáčová (0-0-1), Veronika Čačaná (0-1-0), Michal Uhlík (0-0-1) a Ivan Bako (0-0-1).

V celkovom hodnotení klubov obsadili plavci STU Trnava pod vedením tréneriek Tatiany Bergmannovej, Ingrid Remišovej a Evy Remišovej výborné štvrté miesto.