Spartak triumfoval v Ružomberku, Liptáci nevystrelili na bránu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 20.4.2014, 19.45, Ján Král

Spartak po deviatich rokoch vyhral ligový zápas v Ružomberku. Na Liptove triumfoval andeli gólmi Chovanca a Mikoviča. Domáci za celý duel nevystrelili do priestoru trnavskej brány.

Spartak triumfoval v Ružomberku, Liptáci nevystrelili na bránu

Zverenci Juraja Jarábka odviedli na Liptove taktický výkon. Hrali zodpovedne v obrane a keď sa dalo, podkurovali súperovi.

V 10. minúte skončila Procházkova hlavička na žrdi. Obrana súpera odvrátila na aut, po ktorom sa k lopte dostal Vyskočil, na päťke našiel prihrávkou Chovanca a ten zblízka otvoril skóre.

Ešte do prestávky sa prezentoval dvoma pokusmi z priameho kopu Procházka a rovnaký hráč vystrašil Nikoliča strelou z diaľky aj po zmene strán.

Následne mali príležitosť na zvýšenie trnavského vedenia Vyskočil i Procházka, gól ale nedali. Ružomberok si vážnejšiu šancu vytvoril až v 72. minúte. Almaského strelu zblokoval Janečka, lopta sa odrazila k Lovásovi, ten ale netrafil cieľ.

V 84. minúte sa pri bránkovej čiare presadil v súboji Grabež, spätnou prihrávkou vyzval ku skórovaniu Mikoviča a ten strelou k tyči zvýšil na konečných 2:0.

Andeli sa víťazstvom posunuli už na tretiu priečku tabuľky, pričom na druhý Trenčín strácajú len päť bodov. Naopak, Ružomberok, ktorý mnohí na jeseň pasovali do úlohy mužstva bojujúceho o titul, je až siedmy.

Ružomberok - FC Spartak Trnava 0:2 (0:1)
Góly: 10. J. Chovanec, 89. Mikovič
ŽK: 29. R. Bartoš, 32. P. Maslo, 62. Lovás - 44. K. Kuzma, 61. Grabež, 78. Martin Tóth
rozhodovali: Vnuk - D. Hrčka, Borsányi
Diváci: 2403
Ružomberok: M. Nikolič - M. Nosek, Adamovič, Práznovský, P. Maslo - M. Nagy (46. Mário Almaský) - Ďubek, Lovás (84. Ivan Kotora), Tawamba, Zreľák - R. Bartoš (46. Szöke)
Trnava: Rusov - Martin Tóth, P. Čarnota, Janečka, Grabež - K. Kuzma - J. Chovanec (77. Schranz), R. Procházka, Vlasko (90. Kuračka), E. Sabo - M. Vyskočil (69. Mikovič)