Spartak zdolal Ružomberok po dvoch góloch virtuóza Vlaska

ŠPORT - Futbal - Spartak | 16.8.2014, 20.00, Ján Král

Spartak Trnava zdolal v šiestom kole na domácej pôde po suverénnom výkone MFK Ružomberok 2:0 a pred štvrtkovým play-off Európskej ligy sa naladil na víťaznú strunu.

Trnavčania počas celého duelu dominovali, doplácali však na nepremieňanie vyložených príležitostí. Do šancí sa dostali Janečka, Cleber, spoza šestnástky to skúšali Vlasko i Casado, Mikovič v dobrej pozícii netrafil bránu.

Po zmene strán sa obraz hry výrazne nezmenil, súper však za bezgólového stavu mohol z ničoho nič udrieť. To Zreľák sa dostal až do šestnástky a trafil žrď.

Rusov neskôr ešte vytiahol jeden veľmi dobrý zákrok po štandardke Ružomberka a následnej hlavičke.

Vtedy však už bolo o víťazovi rozhodnuté. Oba trnavské góly strelil Ján Vlasko, ktorého bolo plné ihrisko. Najprv bol faulovaný v pokutovom území a z bieleho bodu sa nemýlil - 1:0.

Ubehli dve minúty a ofenzívny stredopoliar andelov rozjasal trnavské publikum po druhýkrát. Tentoraz napriahol spoza šestnástky a jeho rana ľavačkou k žrdi skončila v sieti.

Ďalšie góly mal na kopačke najmä Mikovič, pracovitý útočník si však tentoraz s koncovkou nepotykal. Pri jednej z troch tutoviek dokonca trafil brvno.

V závere prenechal Mikovič za potlesku divákov miesto novej akvizíi Spartaka Stefanovi Duričovi. Srbský hrotový útočník, ktorého transfer z FK Sloboda Užice upiekli Trnavčania v piatok večer, zaznamenal na trávniku svoje premiérove tri minúty.

Zaujímavosťou duelu bolo, že sa odohral bez žltých kariet.

Spartak Trnava - MFK Ružomberok 2:0 (0:0)
Góly: 54. a 56. Vlasko (prvý z pen)