Fortuna liga: Trnava vyšla na Myjave bodovo naprázdno

ŠPORT - Futbal - Spartak | 12.9.2014, 20.47, Ján Král

V derby dvoch Spartakov uspel ten menší. Myjava na domácej pôde zdolala v piatkovej predohrávke deviateho kola Fortuna ligy Trnavu 2:0.

Napriek výdatným dažďom, keď v priebehu dňa spadlo takmer sto milimetrov vody, sa stretnutie hralo na vynikajúco pripravenom trávniku.

Trnavčania sa úvodných dvadsať minút hľadali, do šancí sa dostávali domáci. Prvú ešte Sládekovi zblokoval Janečka. O pár minút neuspel ten istý hráč proti Rusovovi, následne však odrazenú loptu prihral Pekárovi a ten zasunul loptu do brány – 1:0.

Ďalší úder mohol Trnave zasadiť opäť Pekár, po Častulínovom úniku však nedosiahol na jeho krížnu prihrávku.

Spomedzi spartakovcov ako prvý zavelil do útoku Vlasko, po Schranzovej asistencii z otočky trafil do brvna.

Myjavský brankár neskôr zlikvidoval ďalekonosný pokus Clebera, i ďalšiu veľkú šancu Vlaska, spoza šestnástky to neúspešne skúšali Schranz i Kuzma. Udrieť mohlo opäť i na druhej strane, Pekár po rýchlej kontre trafil tesne vedľa.

Krídelník Myjavy aktívne odštartoval i druhý polčas, ako prvý vyslal strelu smerom na Rusova on.Vzápätí po rýchlej kontre zakončoval nepresne Daniel.

Na opačnom póle po priamom kope Kuzmu a následnej skrumáži v šesnástke mieril nepresne Tóth. Po hodine hry netrafil vo vzduchu na päťke dobre loptu Jendrišek.

V 67. minúte trestala Myjava po druhýkrát. Po rohovom kope sa lopta z klbka hráčov odrazila pred nikým nestráženého Jánošíka a stopér kopaničiarov zvýšil na rozdiel dvoch gólov.

Individuálnym prienikom skúšal upraviť skóre Vlasko, no zakončil len do bočnej siete.

Následne sa na trávnik dostal na svoju slovenskú premiéru Malťan Jean Paul Farrugia, ktorý nahradil Sivu a Trnava prešla na systém 3-5-2.

Domáci pokračovali v poctivej defenzíve a snahe o rýchle kontry. Po jednej z nich Pekár našiel nabiehajúceho Bílovského, ale stredopoliar Myjavy v stopercentnej príležitosti prestrelil.

Trnavu mohol do hry vrátiť Jendrišek, tutovku mu však zmaril výborným zákrokom Solnička. Záverečná snaha o vyrovnanie bola z trnavskej strany platonická, andelom sa vo finálnej fáze nedarilo, naopak, domáci ešte mohli zvýšiť skóre Marčekom.

Spartak Myjava – Spartak Trnava 2:0 (1:0)
Góly: 9. Pekár, 67. Jánošík
ŽK: Marček, Solnička, Jánošík – Mikovič, Schranz
Rozhodovali: Chmura – Benko, Ádam
Diváci: 2316
MYJAVA: Solnička – Častulín, Jánošík, Černáček, Ciprys – Marček – Daniel (76. Duga), Sládek (86. T. Bruško), Bílovský, Pekár – Šimonek (70. Oršula)
TRNAVA: Rusov – Siva (75. Farrugia), Janečka, Tóth, Čonka – Kuzma, Sabo – Cleber (60. Špalek), Vlasko, Schranz – Mikovič (50. Jendrišek)