Spartak strelecky exceloval, Banskej Bystrici naložil päťku

ŠPORT - Futbal - Spartak | 16.9.2014, 18.39, Ján Král

Spartak Trnava si proti vojakom z banskobystrickej Dukly schuti zastrieľal. Andeli vyhrali 5:2 a to ešte mnohé ďalšie šance nepremenili.

Zverenci Juraja Jarábka vstúpili do zápasu ideálne, keď už v piatej minúte otvoril skóre pohotovým zakončením z desať metrov Sabo.

Trnavčania držali opraty hry vo svojich rukách, Sabo mal na kopačke aj ďalší gól, jeho prienik však gólom neskončil a neskôr po vydarenom pressingu nestihol zakončiť Špalek.

Hostia sa k Rusovovej šestnástke takmer nedostávali, o to šokujúcejšie však zapôsobil moment z 32. minúty, keď Mazan nádhernou strelou spoza šestnástky vyrovnal.

Ešte do prestávky však vrátil domácim vedenia Schranz, jeho volej k tyči môže pokojne ašpirovať na septembrový gól mesiaca.

Trnava pokračovala v aktívnej hre aj po prestávke. Po priamom kope Vlaska, ktorý pripomínal skôr skrátený roh, sa v súboji pretlačil k lopte Bortel a andeli sa definitívne upokojili.

O štyri minúty neskôr Jendrišek po sérií šancí dopravil loptu do siete a zaznamenal tak svoj prvý súťažný gól v drese Spartaka. O pár momentov mohol pridať aj ďalší, hlavičkoval ale do brvna.

Z ničoho nič opäť udrelo na opačnej strane. Z pravej strany prišiel center a Mazan znova preukázal, že v ňom drieme inštinkt strelca - 4:2.

Hostia potom vystrčili rožky, posledné slovo však mali opäť domáci. Rýchly brejk potiahol Vlasko, vysunul Mikoviča a ten stanovil konečný výsledok.

Spartak Trnava - Dukla Banská Bystrica 5:2 (2:1)
Góly: 4. Sabo, 44. Schranz, 50. Bortel, 53. Jendrišek, 89. Mikovič - 33. a 68. P. Mazan
ŽK: Cleber - Peňaška, P. Vajda
rozhodovali: Glova - Brendza, Bobko
Diváci: 2026
SPARTAK: Rusov - Janečka, Bortel, Martin Tóth, Čonka - Sabo, Kuzma - Špalek (60. Cleber), Vlasko, Schranz (81. Farrugia) - Jendrišek (76. Mikovič)
DUKLA: Boroš - P. Vajda, De Vito, Savič - Šumský (46. Wojnar), B. Ľupták, P. Lipták, J. Dolný (57. Šovčík), P. Mazan - Střihavka (85. M. Balko), Peňaška