Spartak zdolal v derby Dunajskú Stredu, dva góly hlavou strelil Vyskočil

ŠPORT - Futbal - Spartak | 4.10.2014, 18.14, Ján Král

Spartak zdolal v derby zápase Dunajskú Stredu 3:1. Víťazstvo si andeli na svoju stranu naklonili vďaka bojovnému výkonu, dvoma gólmi sa blysol Martin Vyskočil.

Spartak zdolal v derby Dunajskú Stredu, dva góly hlavou strelil Vyskočil

Spartakovci sa tešia z druhého gólu v sieti DAC. Foto: Ján Král

Nebol to síce okulahodiaci ofenzívny futbal, za to však na trávniku nechýbala bojovnosť a snaha popasovať sa o tri body a priazeň divákov. Na tribúnach to medzi fanúšikovskými tábormi iskrilo a tie preskakovali aj na hraciu plochu.

Na prvý gól čakali priaznivci do 34. minúty. Vtedy si Vyskočil šikovne nabehol na Čonkov center a jeho hlavička prekvapila brankára Penksu.

Druhý gól pridal rovnaký hráč v 69. minúte. Tentoraz bol autorom gólovej prihrávky Vlasko, loptu posadil z priameho kopu na hlavu hrdinu zápasu a Trnava viedla dvojgólovým rozdielom.

Hostia sa vrátili do duelu zásluhou exspartakovca Štepanovského, ktorý bol po zaváhaní obrany na šestnástke úplne nepokrytý a mal dostatok času na pohodlné skórovanie.

Trnavskému triumfu však dal v samom závere víťaznú pečať striedajúci Jendrišek. Na šestnástke sa zmocnil lopty, keď využil chybu Straku, lišiacky pohybom oklamal brankára Penksu a rutinérsky zvýšil na konečných 3:1.

Záverečnú desaťminútovku hrala Dunajská Streda bez vylúčeného stopéra Mária Tótha, ktorý sa predčasne porúčal pod sprchy po druhej žltej karte.

Už v prvom polčase mal vidieť červenú kartu aj Otto Szabo, keď sa dostal do konfliktu s Jánom Vlaskom, ktorého držal pod krkom. Obaja aktéri vtedy ale dostali žlté napomínanie.