Trnavské rybníky
reklama

Veľtrh Práca a kariéra otvorili, v ponuke je tisíc pracovných miest

AKTUALITY - Trnava | 21.10.2014, 12.37, prispievatelia

Akcia sa koná v trnavskom hoteli Holiday Inn počas utorka a stredy.

Veľtrh Práca a kariéra otvorili, v ponuke je tisíc pracovných miest

Od rána návštevníkov vítajú desiatky vystavovateľov. 14 x foto: Ján Král

 

Dvojdňový veľtrh pracovných príležitostí Práca a kariéra otvorili v utorok v Trnave.

 

Viac ako štyridsať zamestnávateľov na prvom ročníku prezentuje približne tisícku voľných pracovných pozícií z oblasti automobilového priemyslu, strojárstva, elektrotechniky, bankovníctva, ale aj rôzne študentské brigády.

 

Prácu si na veľtrh prídu hľadať nielen evidovaní nezamestnaní z úradov práce, ale aj zhruba sedemsto končiacich stredoškolákov z Trnavského kraja.

 

Podujatie vzbudilo u ľudí záujem.

 

V ponuke je práca pre výrobných operátorov, sústružníkov, prevádzkových zámočníkov, kováčov, elektrikárov, chemikov, strojných inžinierov či vodičov vysokozdvižných vozíkov.

 

Prácu ponúkajú nielen trnavské firmy, ale aj zamestnávatelia z Nového Mesta nad Váhom, Sládkovičova alebo z Bratislavy.

 

Radnicu, ktorá akciu výrazne podporuje, zastupoval viceprimátor Bystrík Stanko. Ocenil, že podobná akcia sa v meste koná a vyjadril názor, že pomôže ešte zlepšiť zamestnanosť v regióne.

 

Nezamestnanosť v Trnave a okolí je hlboko pod celoslovenským priemerom, podľa Viktórie Fogelovej z Úradu práce sociálnych veci a rodiny v Trnave bola miera nezamestnanosti v okrese ku koncu augusta 6,64 percenta a uchádzačov o zamestnanie bolo v evidencii menej ako 4 800.

 

Úrad práce napriek tomu privítal iniciatívu organizátorov veľtrhu práce. ,,Urobili sme masívnu informovanosť medzi nezamestnanými. Veríme, že každý, kto naozaj hľadá prácu, príde,“ povedala Fogelová.

 

Okrem pracovných ponúk sú pripravené aj rôzne prednášky.

 

Pracovníci úradov práce podľa nej vidia za každým nezamestnaným jeho osobnú tragédiu, preto ich vždy poteší, keď si človek z evidencie nezamestnaných nájde prácu.

 

Súčasťou podujatia sú aj vystúpenia popredných poradenských spoločností, ktoré ponúkajú rady, ako a na čo sa treba pripraviť pred pracovným pohovorom, či ako správne napísať životopis.

 

Sála je zaplnená od ranných hodín návštevníkmi.

 

Pre tých, čo uvažujú nad podnikaním, sú pripravené vystúpenia úspešných ľudí z mladých slovenských firiem, ktorí priblížia príbehy úspešných start-upov.

 

Veľtrh Práca a kariéra by mal byť podľa jedného z organizátorov Igora Holéczyho pravidelným podujatím, ktoré sa bude konať vždy v jesennom termíne.

 

Stánok mesta Trnava.

 

Organizátorov v ich aktivite podporilo aj vedenie mesta Trnava, Trnavského samosprávneho kraja, Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Trnave, miestnych univerzít a ďalších inštitúcií.

 

SITA, jkr

 

PROGRAM VEĽTRHU PRÁCA A KARIÉRA

 

Utorok 21.10.2014

Miestnosť: TRIAS 1 (vestibul)

9:00 – 10:00   
Prezentácia Trnavskej univerzity v Trnave
Možnosti štúdia a programy, ktoré ponúka univerzita

 

10:00 - 13:00
Future Leader Training (Maxman Consultants, p. Ivan Valach)
Workshop zameraný na rozvoj líderských zručností. Počas workshopu sa naučíte využívať rôzne štýly lídershipu, vhodné podľa situácie (situačný lídership) a pochopíte rozdielnosť medzi ľuďmi a tým, čo ich motivuje. Vďaka uvedomeniu si 4 motivátorov budete vedieť spolupracovať s ľuďmi ľahšie a dynamickejšie.

 

13:00 - 14:30
Ukážka Assessment centra (Assessment Systems) 
Assessment centrum je spôsob skupinového výberu, ktorý sa často využíva pri obsadzovaní pracovnej pozície.

 

15:00 - 16:00
Pracovný pohovor v kocke 
Dozviete sa, ako sa prezentovať počas pracovného pohovoru (spoločenská etiketa na pracovnom pohovore alebo „čo sa patrí a čo nie“)
- Aké otázky môžete očakávať 
- Ako si pripraviť odpoveď na náročné otázky
- Ako si napísať životopis

 

 

Miestnosť: TRIAS 2 (vestibul)

9:00 – 10:00
Prezentácia Materiálovotechnologickej fakulty STU so sídlom v Trnave
Možnosti štúdia a programy, ktoré ponúka univerzita

10:00 - 10:30
LinkedIn ako ambasádor mojich profesionálnych skúsenosti (Dalibor Slávik, headhunter)

Životopis v roku 2014 stále aktuálny, stále pri sebe a s globálnym dosahom

 

10:30 - 11:00 Pracovný pohovor v angličtine (Your Choice)
Zvládnete pracovný pohovor v cudzom jazyku bez stresu? Príďte si vyskúšať.

 

11:00 - 12:00 Firma bez HR je Hrŕŕŕŕ (Mária Garayová, konzultant a kouč)
Akých ľudí chcete mať vo firme? Chcete sa rozvíjať a neviete, kde začať, čo robiť? Chcete zmeniť svoj tím, zmeniť klímu v tíme? Chcete urobiť efektívne organizačnú zmenu, ako na to? Chcete motivovať zamestnancov, ako? Viete ako podať spätnú väzbu? Ľudia tvoria firmu, starajte sa o  nich!

 

 

12:00 - 13:00 Ako nevyberať lenivcov, pseudointeligentov alebo psychopatov (Silvia Korbašová, Zuzana Erdélyiová, Martin Jakubek)
Úspešnosť metód výberu – Na čo je dobré meranie prirodzenej mentálnej angažovanosti – Keď sa spojí nedostatok talentu s nedostatkom/nadbytkom húževnatosti, katastrofa je na ceste
Nová metóda testovania kandidátov - Test implicitných asociácií – Test odolný voči úmyselným prizdobeniam - Aká je hodnota elektronických osobnostných dotazníkov - Nová šanca na kvalitnejší vyber (Ukážky testu, aplikácie, výsledkov)

 

13:00 - 13:30 Efektívna organizácia vzdelávania zamestnancov prostredníctvom Education.sk (EDUCATION s.r.o., p. Peter Trgala)
Education.sk dodáva databázu kurzov a konferencií do najvýznamnejších personálnych informačných systémov, kde personalisti plánujú vzdelávanie zamestnancov. Toto riešenie zjednodušuje prácu pri zabezpečení vzdelávania vo firmách.

13:30 - 14:30 ZF Slovakia, a.s.
Predstavenie spoločnosti a možností zamestnať sa v spoločnosti ZF Slovakia

14:30 – 15:30 SWAN, a.s.
Predstavenie spoločnosti SWAN možností zamestnať sa v spoločnosti SWAN, a.s.

 

 

Miestnosť: TRIAS 3 (vestibul)

Prezentácia Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave
Možnosti štúdia a programy, ktoré ponúka univerzita

10:00 - 16:00 - START-UP STAGE - program pre mladých s nápadmi

Lionexpo.com (Martin Smolka)

Firma Triadic Lab naskočila projektom Lionexpo v správnom čase na dva silné svetové trendy - presun softwarových riešení na cloud a na "digitalizáciu" eventov. Výsledný produkt je určený najmä pre organizátorov veľtrhov, resp. pre ich návštevníkov a vystavovateľov. Pre obe skupiny návštevníkov veľtrhov prináša sadu nástrojov, ktorá im umožňuje efektívne sa prepájať a vyťažiť z veľtrhu maximum. Projekt bol zaradený do pražského akcelerátora Wayra a o tejto skúsenosti nám príde porozprávať Martin Smolka..

 

European Alliance for Innovation (Rastislav Petráš)
Doktorand Slovenskej technickej univerzity v odbore priemyselného manažmentu. Mimo to pracuje pre European Alliance for Innovation so sídlom v  Taliansku na pozícii koordinátora programu Exelerator – on-line akcelerátora pre start-upy. Podelí sa o svoje skúsenosti s tohto programu a z práce so start-upmi so Slovenska i zahraničia. Predstaví aj niekoľko zaujímavých príležitostí v oblasti financovania start-upov, ktoré dnes ponúka Európska Únia.

 Connect Coworking (Vlado Vaculík)
Má dlhoročné skúsenosti s prácou v oblasti neziskového sektora (organizácie AIESEC a Amavet) i v podnikaní. V Bratislave založil dnes už dobre známy Connect Coworking, ktorí poskytuje pre začínajúcich podnikateľov priestory a vďaka množstvu podujatí aj vzdelávanie a  networking. Popri tom podniká vo vlastnej firme Fifth Willow, ktorá sa zameriava na poskytovanie e-commerce riešení. Porozpráva o tom, ako sa prepracovať od nápadu k fungujúcej firme.

 

Fond inovácií a technológií (Michal Borza)
Fond inovácií a technológií založila štátna Slovak Business Agency v  spolupráci so súkromnými investormi. Na obdobie najbližších rokov má k  dispozícii kapitál vo výške 4,5 milióna EUR. Ide o fond rizikového investovania, ktorý ma svojou aktivitou podporiť rozvoj inovatívnej (znalostnej) ekonomiky na Slovensku. Prvým start-upom, ktorí získal investíciu z tohto fondu, bol dnes už známy poskytovateľ riešení pre automatické spracovávanie faktúr, Datamolino. O činnosti fondu a o najčastejších chybách, ktoré start-upy a mladí podnikatelia robia, príde porozprávať Michal Borza.

 

Start-up Weekend Bratislava (Michal Maxian)
Start-up Weekend je 54 hodinový maratón, ktorého cieľom je s pomocou úspešných podnikateľov transformovať váš biznis nápad na ambiciózny start-up. Zároveň ide o silnú networkingovú akciu, na ktorej sa stretávajú vývojári, dizajnéri, marketéri a podnikatelia. To rodiacim sa start-upom umožňuje zostaviť ten správny tím. O bratislavskom Start-up Weekende príde porozprávať jeho organizátor Michal Maxian.

 

 

 

Streda 22.10.2014

Miestnosť: TRIAS 1 (vestibul)

9:00 – 10:00 Prezentácia Trnavskej univerzity v Trnave
Možnosti štúdia a programy, ktoré ponúka univerzita

10:00 – 11:30 Ukážka Assessment centra (Assessment Systems)
Assessment centrum je spôsob skupinového výberu, ktorý sa často využíva pri obsadzovaní pracovnej pozície.

12:00 – 13:00 Aká otázka, taká odpoveď (Assessment Systems)
Cieľom workshopu je poukázať na rôzne aspekty, ktoré je potrebné brať do úvahy pred samotným pracovným pohovorom a počas neho tak, aby si vybrali najvhodnejšieho kandidáta pre nich.

13:00 – 16:00 Naštartuj sa (Maxman Consultants, Snežana Ďuricová)
Na workshope sa dozviete, aké dôležité je zaradenie sa do pracovného prostredia, čo sa bude od vás očakávať a ako zvládnuť zmenu zo študentského života do toho pracovného. Vďaka tomu bude váš prechod do pracovného tempa bezproblémový a vy a aj váš nový zamestnávateľ budete nadmieru spokojný.

 

 

Miestnosť: TRIAS 2 (vestibul)

9:00 – 10:00 Prezentácia Materiálovotechnologickej fakulty sTU so sídlom v Trnave
Možnosti štúdia a programy, ktoré ponúka univerzita

 

10:00 - 11:00 Boge Elastmetall Slovakia
Predstavenie spoločnosti a možností zamestnať sa v spoločnosti Boge Elastmetall Slovakia

 

11:00 – 12:00 Psychopati vo vedení (Silvia Korbašová, Zuzana Erdélyiová, Martin Jakubek)
Psychopati vo vedení – Nuda a všednosť bežných ľudí – Temná triáda a ich šarm (Narcizmus, Sociopatia, Machiavelianizmus) – Klinická a subklinická úroveň – Ako rozoznať inteligentného psychopata – Varovné znaky pozorovateľné na pohovore – Čo urobiť keď ho už vo firme máme (Interaktívna prednáška)

 

12:00 – 12:30 LinkedIn ako ambasádor mojich profesionálnych skúsenosti. (Dalibor Slávik, headhunter)
Životopis v roku 2014 stále aktuálny, stále pri sebe a s globálnym dosahom

 

12:30 – 13:30 HKS FORGE, s.r.o.
Predstavenie spoločnosti a možností zamestnať sa v spoločnosti HKS FORGE, s.r.o.

 

 

13:30 – 14:30 Firma bez HR je Hrŕŕŕŕ (Mária Garayová, konzultant a kouč)
Akých ľudí chcete mať vo firme? Chcete sa rozvíjať a neviete, kde začať, čo robiť? Chcete zmeniť svoj tím, zmeniť klímu v tíme? Chcete urobiť efektívne organizačnú zmenu, ako na to? Chcete motivovať zamestnancov, ako? Viete ako podať spätnú väzbu? Ľudia tvoria firmu, starajte sa o  nich!

 

15:30 – 16:00 ISTP.sk - Internetový sprievodca trhom práce (TREXIMA Bratislava)
Príďte si vytvoriť svoj profesijný profil a vyhľadajte si vhodné pracovné miesta šité pre Vás – všetko online na webe! Ste rodičia žiaka ôsmeho ročníka základnej školy, ktorý si vyberá študijný odbor strednej školy? Nevie, kam má poslať prihlášku v nasledujúcom roku? Priveďte ho zo sebou a poradíme mu!

 

16:00 – 16:30 AZU
www.azu.sk je rozvojový projekt pre študentov vysokých škôl

 

 

 

Miestnosť: TRIAS 3 (vestibul)

9:00 – 10:00 Prezentácia Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave
Možnosti štúdia a programy, ktoré ponúka univerzita

10:00 - 16:00 - START-UP STAGE - program pre mladých s nápadmi

Speekle.sk (Veronika Štrbáková)

Projekt partie mladých ľudí, študentov STU, získal cenu Podnikateľský nápad roka 2013 a zároveň vyhral aj celosvetovú IT súťaž Imagine Cup. Speekle je inovatívne softwarové riešenie rečových porúch. Deti sa učia pomoc hier a software pre rodičov a logopédov vyhodnocuje ako sa im darí. K dispozícii je viacero rôznych cvičení, ktoré tak vhodne reagujú na potreby konkrétnych detí.
Projekt a jeho podnikateľské začiatky príde predstaviť Veronika Štrbáková.

 

Provocation Bureau (Ivan Kasaj)
Odborník na reklamu, dizajnér a ilustrátor Ivan Kasaj príde porozprávať o podnikaní ako takom. Po prvýkrát podnikal už na vysokej škole, ale neskôr sa zamestnal ako art director v miestnej agentúre MMP. Po nej zakotvil vo Wiktor Leo Burnett a na krátko i MUW Saatchi & Saatchi. Napriek mnohým úspechom a oceneniam (napr. za kampaň Ružoví kukláči) sa rozhodol osamostatniť a opäť podnikať. S kolegom Karlom Mruškovičom založili agentúru Provocation Bureau a Ivan sa pori nej venuje aj svojej veľkej záľube – módnej ilustrácii.

 

E-ženy.sk (Gabriela Revická)
Podnikať začala v  roku 2003, teda v čase, keď sa u nás začínal rozmáhať internet a teda aj podnikanie s ním spojené. Svoj prvý biznis rozbehla doma popri starostlivosti o dve deti a neskôr ho úspešne rozvíja aj novými smermi. Od roku 2009 sa venuje aj projektu E-ženy.sk, v rámci ktorého sa snaží okrem rovnomennej súťaže pre ženy-podnikateľky v online priestore aj pomáhať ženám začať podnikať.

 

Solved.fi (Radoslav Mizera)
Fínsko-slovenská spoločnosť, ktorá pôsobí v oblasti čistých (environmentálne nezávadných) technológií. Jej služby sú určené pre širokú škálu firiem a samospráv. Po analýze konkrétnych potrieb zostavuje na mieru pre svojich klientov tímy zložené z expertov z celého sveta tak, aby dodali najlepšie možné riešenie. Dnes so Solved.fi spolupracuje viac ako 200 odborníkov. Projekty boli doteraz realizované vo Fínsko, Rusku a na Slovensku. O tomto start-upe príde porozprávať viceprezident spoločnosti Radoslav Mizera.

 

zdroj: www.pracaakariera.sk

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
cale clinic
reklama