Majcichovčania priniesli zo Záhoria kompletnú sadu cenných kovov

ŠPORT - Ostatné športy | 25.10.2014, 11.22, prispievatelia

V Moravskom Svätom Jáne sa v nedeľu 19. októbra odohral úvodný bodovací turnaj mládeže v stolnom tenise regiónu Bratislava-Trnava v kategóriách mladšie žiactvo a dorast.

Medailisti: Matej Klučár, Sarah Belianska, Zuzana Sisková a Lucia Gašparíková). Foto: Róbert Kollár

Osem reprezentantov stolnotenisového klubu TTC Majcichov zahralo na bodovacom turnaji nad očakávanie. Najviac sa darilo už tradične dievčatám – mladším žiačkam.

Zlatú a striebornú medailu si podelili Lucia Gašparíková a Zuzana Sisková, keď celým turnajom prešli bez straty jediného setu. Vo finále mala viac síl Lucia, ktorá si zaknihovala prvé celkové víťazstvo medzi mladšími žiačkami.

Taktiež striebro je pre Zuzku v kategórii mladších žiačok jej prvým. Aj medzi mladšími žiakmi príjemne potešil 2. miestom a svojou prvou striebornou medailou Matej Klučár, ktorý sa dostal až do finále. V ňom len veľmi tesne podľahol víťazovi Patrikovi Fusekovi z MSK Malacky.

Bronzovú medailu a 3. miesto pre TTC Majcichov získala v kategórii dorasteniek aj Sarah Belianska. Víťazkou sa stala Erika Šrámková z domáceho ŠK Jáňan Moravský Svätý Ján.

Medzi dorastencami síce štvorica Majcichovčanov na medailu nedosiahla, svojím výkonom však určite hanbu neurobila. Všetci postúpili zo základných skupín do vyraďovacích bojov.

V nich sa najviac darilo Tomášovi Siskovi (5. – 8. miesto), keď vo výbornom osemfinálovom zápase vyhral nad svojím oddielovým kolegom Richardom Kollárom (9. – 12. miesto).

Nesklamali ani Róbert Kollár a Samuel Domin, ktorí taktiež zhodne obsadili 9. – 12. miesto. Prvenstvo si vybojoval Mário Bartal z Holíča.

Na bodovacom turnaji sa zúčastnilo celkovo 74 hráčov z Trnavského a Bratislavského kraja.