Dechtice v Bohdanovciach získali jesenný primát, tešia sa na halový turnaj

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 29.10.2014, 10.17, Ján Král

Jesenní majstri! Futbalisti Dechtíc si víťazstvom v Bohdanovciach nad Trnavou zabezpečili dve kolá pred koncom jesennej časti primát polovičného majstra SWAN oblastnej súťaže A.

Dechtice v Bohdanovciach získali jesenný primát, tešia sa na halový turnaj

Ľuboš Krivánek sa teší z gólu do siete Bohdanoviec. Neskôr sa ukázal ako víťazný. Foto: Ján Král

Do konca futbalovej jesene v oblasti zostávajú dve kolá a Dechtičania majú pred druhým Bielym Kostolom nedostižný sedembodový náskok.

Majú tak zároveň istú aj účasť na zimnom halovom turnaji O pohár predsedu Oblastného futbalového zväzu.

O druhú miestenku sa ešte popasuje päť klubov - Biely Kostol, Jaslovské Bohunice B, Bučany, Voderady a práve Bohdanovce.

Tie viedli v nedeľnom zápase nad Dechticami z penalty Brečku, ktorú nariadil rozhodca Záhurančík po faule brankára Kúdelu. Po zmene strán však preradili Dechtice na vyšší prevodový stupeň, súpera zatlačili a výsledok otočili na 1:2.

Gól Dávida Hlavatoviča na 1:1. Foto: Ján Král

Najprv vyrovnal Dávid Hlavatovič a v 76. minúte strhol víťazstvo na stranu hostí Ľuboš Krivánek.

"Pocity sú dobré, vyhrali sme ťažký zápas. Nechceli sme tu prehrať, no získali sme ešte dva body navyše," vravel autor víťazného zásahu bezprostredne po stretnutí.

"Prvý polčas bol z našej strany zlý, len sme nakopávali. Penaltu rozhodca nariadil správne, bol to faul. Cez prestávku sme si v kabíne povedali, že si dáme loptu viac do nohy. To pomohlo a dokázali sme otočiť výsledok," pokračoval Krivánek.

Radosť na dechtickej lavičke. Foto: Ján Král

Do Dechtíc prišiel ako posila počas rozbehnutej sezóny v septembri z Dobrej Vody.

"Mám v Dechticiach množstvo kamarátov, prehovárali ma, aby som prišiel pomôcť. Na Dobrej Vode sa mi v nepáčil prístup k futbalu, poriadne sa tam netrénovalo, preto som v závere už ani nehrával."

Z dechtického tímu, naopak, cítiť život a chuť po víťazstve. Hráči sa na ihrisku burcujú a ťahajú jeden za druhého.

Záverečná ďakovačka Dechtičanov s fanúšikmi. Foto: Ján Král

Ukázali to aj v druhom polčase v Bohdanovciach. Po zápase poďakovali početnému táboru fanúšikov za podporu potleskom a následne z kabíny rozprúdili víťazný pokrik, pri ktorom sa otriasala tribúna v základoch.

"Partia v tíme je dobrá, ak sa vyhráva, je to vždy ešte lepšie. Momentálne sme na prvom mieste, treba sa tam udržať čo najdlhšie. Zahráme si určite zimný halový turnaj a to nás tiež teší," dodal Krivánek.

K Dechticiam aj Madunice a Koplotovce
Známi su už aj niektorí ďalší účastníci halového turnaja O pohár predsedu ObFZ Trnava. V ADRENALIN oblastnej súťaži B majú istotu prvého miesta Madunice.

O druhú priečku sa popasujú Borovce, Dubovany, Pečeňady, Šípkové a Dolný Lopašov. Tomu totiž tri body odrátajú až po súťaži, momentálne ich teda má na konte 26.

V tretej triede B sa po jeseni stali víťazom Koplotovce a vybojovali si tak ako jediné z tejto ligy miestenku na januárovom turnaji. V súťaži už zostáva dohrať iba odložený zápas medzi Moravanmi a Merašicami, ten však čelo tabuľky neovplyvní.

V tretej triede A je ešte všetko otvorené - šancu na jedno postupové miesto majú okrem Smoleníc aj Bíňovce, Naháč, Trstín a Malženice B. Pravda u Bíňoviec sú šance viac-menej v rovine teórie, pretože odohrali o  zápas viac ako ich súperi.

Zamotaná je situácia aj v najvyššej oblastnej súťaži. O dve miestenky sa popasujú Siladice, Leopoldov, Drahovce, takmer nereálne sú šance Zelenča a Zavara, kde by sa muselo pracovať s rozdielom v skóre a  maximálnym zaváhaním prvej trojky.

Na halový turnaj postúpia mužstva podľa umiestnenia po polovici súťaží. Prípadné nominácie tak nemôžu ovplyvniť ani následné tabuľkové posuny, ktoré by sa mohli udiať v prípade, že by sa na jeseň predohrávalo pre dobré počasie prvé jarné kolo, tak ako sa to stalo pred rokom.

Podľa našich informácií však Oblastný futbalový zväz Trnava s prekladaním jarnej premiéry na jeseň momentálne neuvažuje.