Futbal, OM: Po jeseni kraľuje Leopoldov, Drahovce rozdrvili Dvorníky a zimujú druhé

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 9.11.2014, 19.51, Ján Král

Jesenným šampiónom oblastných majstrovstiev sa stali futbalisti Leopoldova. V Šulekove otočili nepriaznivo sa vyvíjajúci derby zápas a vyhrali 2:1.

Futbal, OM: Po jeseni kraľuje Leopoldov, Drahovce rozdrvili Dvorníky a zimujú druhé

Jesenný majster oblastných majstrovstiev je z Leopoldova. Foto: Eleonóra Szombatová  - FOTO 4F

Siladice skončili po jeseni napokon až tretie. Doma im to proti Majcichovu nešlo, hoci hrali od 53. minúty o muža viac, keďže hosťujúci Susko videl červenú kartu, získali iba bod za remízu 1:1.

Cesta na druhú priečku sa tak otvorila Drahovciam a tie ju využili naplno. Dvorníky rozstrieľali 8:1, keď sa hetrikom zaskvel Vančo a súper si strelil dva vlastné góly.

Hrnčiarovce si po nevydarenej jeseni v záverečnom tohtoročnom kole aspoň čiastočne napravili chuť. Na hody vyhrali doma nad Jalšovým hokejovým výsledkom 5:3. Tri góly vsietil Jedinák, hostia hrali celý druhý polčas bez vylúčeného Mateja Pavloviča.

Červeník získal doma dôležité body so Zelenčom. O výsledku rozhodol jediný gól Mrvu už v 9. minúte.

V nedeľných zápasoch bodovalo Veľké Orvište naplno proti Brestovanom. Na tri góly domácich už po prestávke dokázali hostia po prestávke odpovedať iba dvoma.

Horná Krupá opäť vyhrala vďaka jedinému gólu, tri body mužstvu trénera Pavla Pavlúsa zabezpečil Heteš.

Zavar doma zvíťazil nad Dolnou Krupou a vybojoval si po jeseni solídnu piatu pozíciu.

OBLASTNÉ MAJSTROVSTVÁ - 15. kolo:
Drahovce – Dvorníky 8:1 (3:1)

Góly: 52., 54. a 83. Vančo, 6. a 65. Németh, 10. vlastný Baša, 26. Gabriš, 49. vlastný Taraba – 28. Kubiček
DRAHOVCE: Paulovič – Michálek, T. Švikruha, Marek Horúcka, Martin Horúcka, Vančo, Š. Šerjeník, Poláčik, Gabriš, Nádaský, Németh (J. Brezovský, Oríšek, Putera)
DVORNÍKY: Nemeček – Baša, Majka, Farkaš, P. Horváth, Kubiček, Taraba, Mikulek, Modrovič, Magula, Táčovský (Čejtej, Polievka)

Šulekovo – Leopoldov 1:2 (1:0)
Góly: 13. T. Kolony – 65. Šuliman, 72. S. Lukáčik
ŠULEKOVO: P. Tvrdý – Magulic, Kršňák, Šoka, Benko, P. Nemec, T. Kolony, Huska, Pokryvka, Lackovič, Nemčok (Žemla, Benko)
LEOPOLDOV: Malý – Endrle, Bachňák, Gatci, Piovarči, S. Lukáčik, Kavuliak, Pobjecký, Krajinčák, M. Žemla, Ajpek (Šuliman, Švestka, L. Tvrdý)

Červeník – Zeleneč 1:0 (1:0)
Gól: 9. Mrva
ČERVENÍK: Gabriš – M. Bednárik, Srnka, Štefunko, Boháčik, M. Vančo, Krajčovič, Adamkovič, Mrva, Králič, Ješko (J. Vančo, Lenčeš, Pašák)
ZELENEČ: Gottstein – Bartovič, Kankara, Bánovec, Demovič, A. Bednárik, Doka, Maron, Kocian, Blaho, Čapla (Nemček)

Siladice – Majcichov 1:1 (0:0)
Góly: 52. F. Lančarič – 60. Scheip
ČK: 53. Susko (Majcichov)
SILADICE: Spál – Rau, I. Fančo, Jobek, Ondrejíček, Talajka, O. Sekereš, F. Lančarič, Ilovič, A. Horváth, Bednár (Mesároš, Varga)
MAJCICHOV: Š. Horváth – Susko, Scheip, Novota, Pecháček, M. Štrbo, Marek, Krivosudský, Gergely, L. Štrbo, Železník (Chynoradský, Bott)

Hrnčiarovce – Jalšové 5:3 (2:0)
Góly: 37., 45. a 83. Jedinák, 73. Greguš, 85. Vozár – 47. Krajčo, 84. Ščasný, 89. T. Pavlovič
ČK: 45. M. Pavlovič, 89. Ščasný (obaja Jalšové)
HRNČIAROVCE: Kuzma – Masár, Fodor, Palkovič, M. Sedlák, Žák, Greguš, Jedinák, Zaoral, Dan. Kráľovič, Duš. Královič (Vozár, Serbák, Bartovič)
JALŠOVÉ: Veselý – Mačica, P. Pavlovič, T. Pavlovič, M. Pavlovič, L. Kirka, J. Kirka, Ščasný, Krajčo, Wesolovski, Škreňo (Stredák)

Veľké Orvište - Brestovany 3:2 (2:0)
Góly: 30. a 50. Belica, 25. Jánošík - 62. Gerčák, 89. Kollár
VEĽ. ORVIŠTE: Podhorný - Budka, J. Horváth, Bartošek, Jánošík, Šiška, Belica, J. Vavrinec, R. Vavrinec, Putek, Bartko (Líška)
BRESTOVANY: Haluzický - Lukačovič, Gregora, Tomaškovič, Sabo, Oláh, Halada, M. Dorčiak, M. Kollár, Gerčák, Buška (Císar, Šiška)

Cífer - Horná Krupá 0:1 (0:0)
Gól: 59. Heteš
CÍFER: Páleník - Gašparovič, Fulier, Kišš, Rusnák, Lukovič, Kupkovič, Fajkus, Kosnáč, Gross, Orlický (Repa)
H. KRUPÁ: Horný - A. Horváth, Brestovanský, Klčo, Gašparík, Štibraný, Gažo, Kurek, Heteš, Prodaj, Zázik (Mikláš, Guldan, Fary)