Spartak prišiel v Senici o víťazstvo, bol lepším tímom

ŠPORT - Futbal - Spartak | 28.11.2014, 20.56, Ján Král

Spartak remizoval v Senici 1:1. O víťazstvo v dobre rozohranom zápase prišli andeli v záverečných minútach.

Spartak prišiel v Senici o víťazstvo, bol lepším tímom

Martin Mikovič (v bielom) v obkolesení trojice hráčov súpera. Krídelník Spartaka strelil jediný gól svojho mužstva. Foto: Lukáš Grinaj

Spartak bol od začiatku lepším tímom, smerom dopredu aktívnejší, na rozdiel od domácich sa dostával aj do zakončenia. Seničanom výrazne uškodilo zranenie Kóňu, ktorý musel odstúpiť z hry už v 14. minúte.

Brankára Šullu zamestnali v úvode strely Schranza a Jendriška spoza šestnástky. Druhý menovaný mal neskôr aj tutovku, keď po prieniku Vlaska a následnej aktivite Schranza zblízka prekopol bránu.

Domáci o sebe dali vedieť výraznejšie až v 24. minúte. Po štandardke vyhral hlavičkový súboj Pillár, Rusov ale nepripustil komplikácie.

Veľkú šancu na skórovanie mal po Čonkovom centri Siva, no Trnavčania sa dočkali gólovej odmeny až v 45. minúte. Janečka poslal z pravej strany loptu pred bránku a Mikovič ju v páde usmernil do siete.

Po zmene strán sa pokúsil o vyrovnanie ako prvý Komara, skutočnú tutovku však zahodil v 58. minúte Kalabiška,ktorý netrafil zblízka priestor medzi troma žrďami.

Pravda, to už mohlo byť vedenie andelov dvojgólové, keby Jendrišek premenil svoj nájazd na senického gólmana.

Na nepresný Piroskov pokus odpovedal v 67. minúte ranou, ktorá len tesne minula bránu Siva a o pár momentov neskôr v dobrej pozícii nenamieril presne ani Janečka.

V 73. minúte sa preštrikoval k trnavskej šestnástke striedajúci Mráz, najlepší tohtosezónny strelec Záhorákov Kalabiška ale vypálil nad.

Keď už to vyzeralo, že Trnava by si mohla odniesť všetky tri body, podaril sa domácim útok po ľavej strane, nasledovala spätná prihrávka na Mráza a ten aj s prispením teče vyrovnal na 1:1.

V závere sa oba tímy pokúsili o strhnutie výsledku vo svoj prospech, skóre sa ale už nezmenilo.

Senica – Spartak Trnava 1:1 (0:1)
Góly: 84. Mráz - 45. Mikovič
ŽK: Filípek, Hlohovský (Senica)
Rozhodovali: Samotný – Weiss, Hrdlička
Diváci: 2611
SENICA: Šulla – Filípek, Pavlík, Pillár, Mazáň – Hušek, Kóňa (14. Komara, 71. Mráz) – Hlohovský, Piroska, Kalabiška – Kosorin (82. Gombala)
SPARTAK: Rusov – Siva, Bortel, Tóth, Čonka – Janečka, Sabo – Schranz (90. Greššák), Vlasko (87. Špalek), Mikovič (82. Vyskočil) – Jendrišek