Mladší žiaci stolnotenisového klubu z Majcichova opäť víťazili

ŠPORT - Ostatné športy | 4.12.2014, 09.09, prispievatelia

V poslednú novembrovú nedeľu sa vo Veľkých Úľanoch v okrese Galanta odohral druhý bodovací turnaj mládeže regiónu Bratislava-Trnava v stolnom tenise v kategóriách mladšie žiactvo a dorast.

Mladší žiaci stolnotenisového klubu z Majcichova opäť víťazili

Medailisti Lucia Gašparíková, Zuzana Sisková a Matej Klučár. Foto: Róbert Kollár

Až desať reprezentantov stolnotenisového klubu TTC Majcichov sa zúčastnilo na ďalšom bodovacom turnaji mládeže. Majcichovčania potvrdili, že najmä v kategórii mladšieho žiactva patria v bratislavsko-trnavskom regióne k tým najlepším.

Finále mladších žiačok z úvodného bodovacieho turnaja si zopakovali Lucia Gašparíková a Zuzana Sisková. Zlatú medailu získala opäť Lucia a strieborná medaila zostala o niečo mladšej Zuzke.

Čisto majcichovské finále bolo už celkovo druhým v tejto sezóne. Medzi mladšími žiačkami sa nestratila ani najmladšia účastníčka turnaja – ešte len 5-ročná Petronela Krajčovičová, ktorá skončila na 13. mieste.

Aj medzi mladšími žiakmi potešil vynikajúcim 3. miestom a bronzovou medailou Matej Klučár, ktorý sa do semifinále dostal po výbornom zápase so svojím oddielovým kolegom Dominikom Sekerom (5. miesto).

Ďalší z Majcichovčanov vekovo patriacich ešte len medzi najmladších obsadili 9. miesto – Filip Krajčovič, resp. 31. miesto – Ján Sládkovič. Víťazom sa medzi mladšími žiakmi stal Patrik Fusek z Malaciek.

V kategórii dorasteniek tentokrát pre TTC Majcichov Sarah Belianska medailu nezískala a obsadila nakoniec „len“ 5. miesto. Víťazkou sa stala Laura Švajdlenková z Malaciek.

Dvojica Majcichovčanov Tomáš Siska a Samuel Domin medzi dorastencami taktiež na medailu nedosiahla a obsadila zhodne 15. až 21. miesto. Prvenstvo si vybojoval Lukáš Krupanský z Trnavy.

Na bodovacom turnaji sa zúčastnilo rekordných 101 hráčov z Trnavského a Bratislavského kraja.