Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Dechtičania ukázali v hale futbalové schopnosti aj fanúšikovské srdce

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 14.1.2015, 08.00, Ján Král

Futbalisti Dechtíc zanechali na halovom turnaji O pohár predsedu Oblastného futbalového zväzu Trnava veľmi sympatický dojem. Ich spanilá jazda sa skončila až vo finále, napokon si domov odniesli druhú priečku.

Dechtičania ukázali v hale futbalové schopnosti aj fanúšikovské srdce

Dechtičania ďakujú za podporu fanúšikom. Foto: Ján Král

reklama


Ešte väčšou odmenou ako pohár pre neúspešného finalistu však bol potlesk početnej skupiny fanúšikov Dechtíc po skončení podujatia, ktorí sa počas zápasov Dechtíc starali v hale o výbornú kulisu. Aplauz si užil celý tím.

 

Tím Dechtíc na turnaji. Foto: Jakub Kovalík

reklama


"Veľmi sme sa na turnaj tešili, sme tu po prvýkrát. Teší ma, že sme skončili aspoň druhý, škoda, že to nevyšlo víťazne aj vo finále. Ideme ďalej, uvidíme, aká bude jarná časť. Ale snáď sa nám postup podarí," povedal futbalista Dechtíc Emil Sliva.


Na turnaji trafil do súperovej siete štyrikrát a všetko to boli výstavné kúsky. V zápasoch pritom však hráva hlavne ľavého obrancu. Pravda, ako povedal aj tréner Dechtíc Marián Mihálik, patrí k univerzálnym typom a keď je treba, použijú ho aj v útoku.

 

Emil Sliva (v červenom) to s loptou vie. Tvrdí však, že streľbe sa na tréningoch špeciálne nevenuje. Foto: Ján Král


Na jeseň už strelil nejeden dôležitý gól. Dovedna sa zapísal do listiny strelcov vo SWAN oblastnej súťaži A šesťkrát a po polovici sezóny je najlepším strelcom mančaftu.


"Užívame si sezónu, zápasy aj tréningy. Za všetkým je dobrá partia, konečne sme sa dali dokopy. Cítim v tíme víťaznú mentalitu, vždy ideme za víťazstvom, resp. nikdy nechceme prehrať," podotkol 24-ročný Sliva.


Na turnaji bodovali aj ďalší jednotlivci z dechtického kolektívu. Brankára Marcela Kúdelu vyhlásili za najlepšieho gólmana turnaja, mladý útočník Filip Cmero zaujal natoľko, že sa dostal aj do All Stars tímu.

 

Marek Maška preberá ocenenie pre Dechtice za druhé miesto. Gratulujú mu zľava predseda Športovo-technickej komisie Oblastného futbalového zväzu Trnava Marián Hafrovič, člen výkonného výboru ObFZ Trnava Ladislav Pocisk a predseda ObFZ Trnava Vladimír Hracho. Foto: Ján Král


Dechtice oficiálne odštartujú prípravu dnes, teda 14. januára. V rámci zimnej zaberačky absolvujú sústredenie v Brezovej pod Bradlom, kde odohrajú aj prvé prípravné zápasy. Zatiaľ majú dohodnuté súboje s Dolnou Krupou (26.1.) a Naháčom (27.1.).


"Chlapci cez zimu naberali kondíciu v miestnej hokejbalovej lige, takže príprava už sa v podstate začala. Čo sa týka zmien v kádri, zatiaľ sú minimálne. Mrzí nás zranenie záložníka Petra Mancu, ktorý má problémy s platničkou. Do tímu by sme radi získali útočníka, záujem mám o Michala Hrčku, ktorý nastupoval za Veselé, ale zatiaľ to vyzerá, že sa vráti do Chtelnice," dodal tréner Mihálik.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama