Ani dva Lisoňove góly prehru hokejistov v Prešove neodvrátili

ŠPORT - Hokej | 31.1.2015, 10.01, prispievatelia

O súperovi Trnavy v play-off rozhodne posledné kolo základnej časti súťaže.

Ani dva Lisoňove góly prehru hokejistov v Prešove neodvrátili

Ilustračné foto: Dominika Handzušová

Na súboj o siedme miesto v tabuľke základnej časti cestovali Trnavčania v 43. kole do Prešova.

Spokojnejší išli do kabín po prvej tretine domáci, keď viedli gólom Lipovského zo 17. minúty. V 36. minúte pridal druhý zásah Prešova Chalupa a o výsledku zápasu sa zdalo byť rozhodnuté.

Približne minútu pred koncom druhej časti hry využil presilovku Trnavy Lisoň a všetko bolo opäť otvorené.

V záverečnej časti hry sa v presilovke ujala aj strela Chalupku a domáci opäť viedli o dva góly. Na rozdiel troch zásahov upravil svojim druhým gólom Lipovský.

Svoj druhý gól v zápase strelil aj Trnavčan Lisoň, keď využil prečíslenie troch na dvoch vo vlastnom oslabení.

Konečnú podobu výsledku dal v 57. minúte Lipovský a zavŕšil hetrik. Prešov zdolal Trnavu 5:2 a o súperovi oboch mužstiev v play-off sa rozhodne v poslednom kole základnej časti. Isté je, že súperom Trnavčanov bude jeden z trojice Spišská Nová Ves, Detva, Bardejov.

Gladiátori najbližšie privítajú na svojom ľade v stredu 3. februára o 17.00 Lipovský Mikuláš.