Spartak v generálke na ligu zdolal Szombathely, duel sledovalo 1500 fanúšikov

ŠPORT - Futbal - Spartak | 21.2.2015, 17.12, Ján Král

Sobotná generálka na ligu vyšla futbalistom Spartaka Trnava víťazne. Nad maďarským celkom Haladás Szombathely vyhrali 3:2.

Spartak v generálke na ligu zdolal Szombathely, duel sledovalo 1500 fanúšikov

Pri lopte Jakub Vojtuš, vľavo v úniku strelec dvoch gólov Trnavy Cleber. Foto: Ján Král

Aktívnejšie začali zápas domáci, rukavice brankárovi Rózsovi vyprášil Vojtuš a po ňom strelou spoza šestnástky i Sládek. Gól však strelili z ojedinelého brejku hostia, keď zaváhanie trnavskej defenzívy potrestal Martinez.

Ešte do prestávky sa červeno-čiernym podarilo vyrovnať. Kecapovi sa do strely vrhli protihráči, lopta sa ale odrazila ku Cleberovi a ten z desať metrov nezaváhal - 1:1.

Po zmene strán zverenci Juraja Jarábka súpera zmačkli a v 55. minúte korunoval zvýšenú aktivitu gólom Cleber, keď po vysunutí od Greššáka obišiel aj brankára a zasunul loptu do siete.

Tretí presný zásah pridali Trnavčania po signále z priameho kopu, keď predchádzajúci hrubý faul na Vojtuša potrestal krásnou strelou pod brvno Mikovič.

Výsledok mohol byť ešte krajší, Čonka však trafil brvno a cieľ nenašli ani pokusy Saba, Greššáka či Jirku.

V závere sa do hry znova vrátil Haladas, keď skóre korigoval Németh. Vyrovnať sa však už maďarskému súperovi nepodarilo.

Gól Martina Mikoviča:

Trnavčania hrali bez brankára Kelavu, ktorý dostal osobné voľno, v rodine totiž čakajú potomka, do hry nezasiahli ani nedoliečení Vyskočil a Kuzma.

V strede poľa nastúpil ofenzívny stredopoliar Kecap, ktorý je v Trnave na skusoch a o jeho zotrvaní sa zatiaľ nerozhodlo.

Duel sledovalo 1554 platiacich divákov, darmo, v Trnave už po dlhej zime cítiť hlad po futbale...

Spartak Trnava - Haladas Szombathely 3:2 (1:1)
Góly: 43. a 55. Cleber, 71. Mikovič - 30. Martinez, 86. Németh
ŽK: Tóth, Greššák - Alcibiade, Jakodics, Czingráber
Diváci: 1554
Rozhodovali: Kružliak - Somoláni, Mokoš - Glova, Kralovič
SPARTAK: Strapák (81. Jakubech) - Tóth (20. Janečka), Nikolič (77. Čarnota), Bortel (77. Banovič), Čonka - Sabo - Cleber (68. Jirka), Kecap (72. Vlasko), Sládek (46. Greššák), Mikovič - Vojtuš (80. Bališ)
HALADAS: Rózsa - Schimmer, Féher, Alcibiade, Deveseri - Gaál, Jakodics, Iszlai, Halmosi - Martinez - Halmosi
Striedali: Torok, Nagy, Czingráber, Angyal, Jánvári, Németh

Juraj Jarábek (tréner Spartaka): ,,Bol to dobrý zápas, hlavne v druhom polčase sme hrali, čo sme chceli, vysoko sme napádali a boli sme v dobrom pohybe. V prvom dejstve súper veľmi dobre bránil, horšie sa nám kombinovalo. Natrénovali sme si však hru do plných. S podobnou taktikou sem zrejme príde aj Myjava. Na neľahkom teréne nešla kombinácia podľa predstáv. Po zmene strán, keď sme začali napádať, tak už sa rodili aj šance."