Spartak vstúpil do jari víťazne, Myjave naložil päťku

ŠPORT - Futbal - Spartak | 28.2.2015, 17.23, Ján Král

Vyhrali rozdielom triedy a prinútili divákov tlieskať. Futbalistom Spartaka Trnava vyšiel vstup do jarnej časti Fortuna ligy na jednotku. Na domácom trávniku zdolali Myjavu 5:1.

Gólová radosť Brazílčana Clebera. Foto: Lukáš Grinaj

Hostia z kopaníc v úvode zaskočili Trnavu a už v 6. minúte sa po rýchlom krídelnom útoku ujali vedenia. Center z ľavej strany Nikolič odvrátil iba pred nikým nekrytého Pekára a Kelava bol na jeho strelu prikrátky.

Andelov úder na chvíľu vykoľajil, po štvrťhodine hry však opäť dvihol bojovú vlajku Čonka, ktorý po prieniku do pokutového územia bombou opečiatkoval brvno. Následný Sabov pokus odvrátila obrana na roh, po ktorom vyslal pozdrav do Solničkovho nárúčia Sládek.

Červeno-čierni sa dočkali vyrovnania v 26. minúte. Cez Ciprysa prešiel Cleber, jeho spätná prihrávka ešte nenašla adresáta, odrazenú loptu však upratal k žrdi pohotovo Vlasko.

To už na ihrisku kraľovalo trnavské mužstvo a spartakovci postupne trhali priepustnú myjavskú obranu. Hlavu zadákom hostí motal najmä Cleber. Najprv sa uvoľnil cez svojho strážcu a bombou spoza šestnástky takmer zbúral bránu, no gól z toho ešte nebol.

Brazílčan si všetko vynahradil v 33. minúte, keď ho ku skórovaniu vyzval Mikovič a skúsený útočník poslal strelou k žrdi Trnavu do vedenia.

Do prestávky ešte andeli ukázali ukážkový brejk, ktorý potiahol po pravej strane Sabo a zakončil Vlasko, Solnička však tentoraz mužstvo podržal.

Trnavčania pokračovali v dobrom výkone aj po zmene strán, ich aktivitu korunoval v 52. minúte gólom z hranice šestnástky Mikovič, keď trafil netradične pravačkou k tyči.

Myjava sa potom pokúsila o korigovanie výsledku, Kelavu zamestnali pokusy Kollára, Ďugu či Pekára, paradoxne, v čase keď rástla snaha hostí, opäť udrela Trnava. V 66. minúte odcentroval z ľavej strany Čonka a Sabo vyhral na zadnej žrdi hlavičkový súboj – 4:1.

Konečnú podobu výsledku dal v záverečných sekundách hry opäť Sabo, keď po Janečkovom prízemnom centri tiesnený Jánošíkom zvýšil na finálnych 5:1. Vypredaný trnavský štadión po zápase mužstvo vytlieskal za výsledok i herný prejav.

Spartak Trnava – Spartak Myjava 5:1 (2:1)
Góly: 26. Vlasko, 33. Cleber, 52. Mikovič, 66. a 90. Sabo - 6. Pekár
ŽK: Nikolič, Cleber, Čonka - Kastelovič
Rozhodovali: Valášek – Ádam, Hrdlička - Jankovič, Horváth
Diváci: 3250 - vypredané

TRNAVA: Kelava – Tóth, Nikolič, Bortel, Čonka – Greššák, Sabo – Cleber (78. Janečka), Vlasko (69. Hlinka), Mikovič – Sládek (63. Vojtuš)
MYJAVA: Solnička – Kastelovič, Jánošík, Černáček, Ciprys (80. Švec) – Marček - Daniel, Ďuga, Pekár, Kolár (63. Janco) – Kuzma (63. Peňaška)